Raamatukogutöötajatel on tavaks saanud, et kui mistahes kandis uued ruumid avatakse, siis käivad neid vaatamas enamasti kolleegid üle Eestimaa. Nii on Põltsamaa keskraamatukogus pärast põhjalikku remonti ja juurdeehitise avamist suvest saati Eesti teistest raamatukogudest külalisi käinud. Tapa linnaraamatukogu rahvas võttis tutvumisreisi ette üleeile.
Et linnaraamatukogusid on võrreldes maakogudega kõikides maakondades vähe, Jõgevamaal vaid Jõgeval ja Mustvees, pakkus tapalastele kolleegidega kohtumise võimalus väga huvi. Pealegi oli Jaana Koppel mõni aeg tagasi viibinud koos kahe Tapa raamatukogutöötajaga Tallinnas ühisel koolitusel ning siis oli ka jutuks tulnud, et Jõgeva kandis pole sealse raamatukogu töötajad varem käinudki. Niisiis tuldigi siinset raamatukogu, Jõgevat ning ümbruskonda avastama.
Tapa kolleegid tegid esmalt linnaraamatukogu ruumides ringreisi, et seejärel omavahel töökogemusi vahetama asuda. Et töö spetsiifikalt on kaks raamatukogu sarnased, siis oli omavahel ka päris paljust kõnelda. Külalised ei jõudnud küllalt imestada, et Jõgeval on lugejate seas laste arv suhteliselt suur. Selle kohta kostis Jõgeva kogu juhataja Sirje Narits, et eks see ole ikka siinse kahe suure ja tubli gümnaasiumi teene. Kui Tapal olevat lapsi lugejate seas 700 ringis, siis Jõgeval on neid üle 1100. Tuhande võrra on Jõgeval ka lugejate üldarv suurem.
Omavahel lepiti põhimõtteliselt kokku ka vastukülaskäigu suhtes. Tapal on Jõgeva rahva jaoks ilmselt mõnagi uut, kui arvestada, et sealsed uued ruumid on spetsiaalselt raamatukogu jaoks ehitatudki.
Jõgeva linnaraamatukogu juhataja Sirje Naritsa sõnul on tavaliste tööpäevade seas kolleegide vastastikused külaskäigud alati rõõmustavad sündmused. Kuu aega tagasi käisid näiteks Jõgeval külas Sillamäe raamatukogutöötajad, jõgevlased aga tegid viimati tutvumiskäigu Järvamaa keskraamatukokku.
Külalised Tapalt said nautida ka Jaana ja Reine Koppeli luule- ja laulukava, mis kõiki väga liigutas.
VAIKE KÄOSAAR