|
Kui kõik läheb nii, nagu plaanitud ning vajalikud nõusolekud ja kooskõlastused olemas, avatakse tuleval nädalal Jõgeva kesklinnas Pargi 13 paikneval kinnistul välikohvik “Ateljee”, kus hakatakse pakkuma koduses köögis valmivaid toite. Interjööris rakendatakse taaskasutuse võimalusi, esinema on oodatud kohalikud muusikud ning teisedki loomeinimesed. |
</font>
</span>
Ateljee Cage OÜ juhatajal Diana Lallil tekkisid esimesed mõtted kohvik avada juba nelja aasta eest. “Osalesin koolitustel, mis käsitlesid toiduhügieeni ja toitlustuse korraldamist väikeettevõtetes. Plaan jäi toona siiski ellu viimata. Tänavu suvel saab see teoks. Otsustasin toitlustusega tegelemist alustada välikohviku pidamisest. Asukohaks valisin minule kuuluva Pargi 13 kinnistu,” rääkis ettevõtja.
Kodune kokanduskultuur
Hariduselt maastikuarhitekt, leidis Diana Lall, et mõttekas on kasutada kohviku interjööris taaskasutusmaterjale. Nii leiavad kasutust euroalused, samuti lauad, toolid, lauanõud ja muu vajalik, mis mõnel pool ülearuseks on muutunud, kuid mida on veel kahju ära visata. “Kui kellelgi on midagi niisugust pakkuda, oleme tänulikud,” lisas kohvikupidaja.
Istekohti tuleb välikohvikusse orienteeruvalt kuuskümmend ja seal hakatakse pakkuma eelkõige kodusel viisil valmistatud soolaseid ja magusaid suupisteid.
“Menüüs on näiteks keedetud pelmeenid, Peipsi järvest püütud ja suitsutatud kala, koogid, pirukad, jäätis. Plaanis on ka üllatusi. Külastajad saavad ka ise soovi korral kohapeal grillida. Meil on perefirma, kus toite valmistab mu ema Elviira, kellel on sellel alal pikaajalised kogemused. Kliente teenindavad mu tütred Cristin ja Ketlin. Plaanis on ka lisatööjõudu palgata,” rääkis ettevõtlik naine.
Jooke on välikohviku menüüs erineva kanguse ja kraadiga. “Usun, et lahtiolekuaeg hommikul kella kümnest õhtul kella kümneni hoiab ära liiga ülemeelikud ja lärmakad kliendid. Meri põlvini-tunne tekib ju tavaliselt pärast südaööd. Võimalikud ebameeldivused püüame ennekõike lahendada ise ja rahulikul viisil. Vajadusel pöördume abi saamiseks korrakaitsjate poole,” ütles Diana Lall.
Esinemispaik loomingulistele inimestele
“Ennekõike soovime, et kohvikus oleks õhkkond, mis kutsub siia kogu perega einestama ja aega veetma. Meeleolu tahame luua ka elava muusikaga, milleks on andnud mõtte ka asjaolu, et mu tütar Ketlin õpib Heino Elleri nimelises muusikakoolis klarnetit. Mõistagi on kohvikumiljööd teretulnud sisustama ka täiskasvanud muusikud, lauljad jne. Esinejatele me tasu ei maksa, küll aga pakume kehakinnitust. Lähtume sellest, et meil publiku ette astumine on loomeinimestele ka reklaam. Meil pole aga midagi selle vastu, kui mõni artist leiab ise nutika ja väärika lahenduse teenimiseks. Täitsa vahva, kui näiteks mõni kunstnik välikohvikus žarse või portreid joonistab. Jõgeva kunstniku Piret Järve ja kunstiharrastaja Riho Sakritsaga on hea koostöö olnud juba kohviku avamiseks ette valmistamisel,” rääkis Diana Lall.
“Välikohviku rajamiseks võtsin pangalaenu, aitasid ka sõbrad, tuttavad, pereliikmed. Eriti tänulik olen oma emale. Edaspidi on plaanis taotleda stardikapitali Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest,” ütles Diana Lall, kelle sõnul avatakse kohvikule Facebooki konto.
Firmajuhi hinnangul tuleb välikohvikule logistiliselt kasuks fakt, et üle tee paikneb turg, üks sagedamini külastatavaid paiku Jõgeval. “Kohvikule nime panemiseks andis idee asjaolu, et tegelen ka õmblemisega ja mul on Pargi 13 asuvas majas õmblusateljee. Nii leidsin, et see sõna sobib ka kohviku nimeks. Kava kohaselt jääb välikohvik avatuks oktoobri lõpuni. Pole võimatu, et tulevikus avame toidukoha ka ruumis,” ütles ta.
i
JAAN LUKAS