Jõgeva karikas soomlastele

Nädalavahetusel Virtuse spordihoones toimunud saalihokiturniiri Jõgeva karikas 2015 finaalis alistas Soome klubi VKTP lätlaste Pargauja. Eesti tiimidest oli parim kolmanda koha saanud Sparta, viimasel neljal aastal selle turniiri võitnud Jõgeva Tähe langes konkurentsist veerandfinaalis.

Üheksateistkümnendat korda toimunud hooajaeelset turniiri alustas Jõgeva SK Tähe/Olivia meeskond hästi: alagrupiturniiri avakohtumises alistati soomlaste VKTP kindlalt 3:0. Väravad viskasid Raul Kivi, Toomas Peterson ja Margus Guss, söödupunkte teenis ka Alari Pagi. “Esimene mäng oli väga hea,” lausus Tähe treener Marko Saksing. “Poisid olid tahtmist täis ja vastastel ei lastud oma tehnilist mängu mängida. Väga hästi tegutsesid nooremad mängijad Mathias Einamann ja Andreas Õun.”

Avakohtumise võit turniiri ainsaks

Paraku jäigi avakohtumise võit kodumeeskonnale turniiri ainsaks. Spartale kaotati tasavägine mäng 1:2 (värava viskas Alari Pagi), lätlaste Pargaujaga tehti 2:2 viik (väravad Mathias Einamannilt ja Raul Kivilt). “Sparta vastu ei olnud meil meest,  kes oleks mängu enda peale võtnud,” ütles Saksing. “Mäng lätlastega kulges vahelduva eduga ja mõned head võimalused jäid viskamata.”

Tasavägiselt kulgenud alagrupimängude järel selgus, et viimases kohtumises oleks jõgevalastele kaotus isegi sobivam olnud:  alagrupis VKTP ja Sparta järel ning Pargauja ees saadud kolmas koht viis nad veerandfinaalis kokku Läti meistrivõistluste kolmanda tiimi Rubenega.

“Rubene oli meile praegu siiski liiast,” ütles treener. Avapoolajal viskasid lätlased viis vastuseta jäänud väravat ning kuigi Tähe teisel poolajal kosus ja kahe tabamusega vastas (väravate autoriteks Raul Kivi ja Toni Soikkeli), rohkemat enam ei suudetud. “Rubene oli pühapäeva hommikul mänguks paremini valmis ja näitas kõike seda, mida nad hästi oskavad,” nentis Saksing.

Soomlased läksid aina paremaks

Avakohtumise kaotanud soomlased läksid mäng-mängult paremaks ning alistasid finaalis tasavägise kohtumise järel SK Pargauja 8:6. VKTP esindajatele läksid ka mitmed eriauhinnad: turniiri kõige kasulikumaks mängijaks nimetati Rein Kivi, kõige resultatiivsem oli kuus väravat visanud ning kaheksa väravasöötu andnud Iiro Liede (teise koha selles arvestuses sai esimest korda EMÜ särgis mänginud endine Tähe esiväravakütt Pavel Semjonov), parim kaitsja oli Erkko Vaniala. Turniiri parimaks ründajaks nimetati Andres Aamisepp (Sparta), parimaks väravavahiks aga Renars Arajas (Pargauja). Kodumeeskonna parima mängija tiitli pälvis rohkem kui kolmeaastase vaheaja järel taas Tähe särgis mänginud Alari Pagi.