Jõgeva jalgpallimeeskondadele kaks viigipunkti

Jõgeva SK Noorus-96 pidas Eesti meistrivõistlustel kaks tasavägist mängu teise liiga paremikku kuuluvate meeskondadega. 11. voorus tehti 2:2 viik viiendal kohal oleva Tabasalu Charmaga, järgmises mängus jäädi aga napilt 2:3 alla teisel positsioonil jätkavale Narva United’ile.

Jõgeva aleviku staadionil peetud mängus Charmaga avasid külalised Rauno Raidi löögist skoori juba kolmandal mänguminutil, kuid seejärel haaras ohjad kodumeeskond. 15. minutil seisu viigistanud Nikolai Roobile oli see tänavuse hooaja viiendaks väravaks, seejuures on Jõgevamaa eelmise aasta lemmiksportlane platsil käinud vaid neljas mängus. 39. minutil viis oma selle hooaja kolmanda värava löönud kaitsja Jürgen Hiljurand jõgevalased juhtima. Eduseisu suudeti hoida järgnenud 50 mänguminuti jooksul, alles 89. minutil kandis Charma surve vilja ning Rasmus Värgi tabamus jättis Noorus-96 võidupunktideta.

United võitis Narvas Fama staadionil Renat Osmanovi ja Ivan Seleznjovi väravatest avapoolaja 2:0. 49. minutil vähendas Kaarel Põldma kaotusseisu minimaalseks, kui kümme minutit hiljem olid mullu veel kolmandas liigas mänginud võõrustajad Aleksandr Jegorovi löögist taas kahe väravaga ees. 82. minutil lõi Kaarel Põldma oma selle hooaja neljanda värava ning vähendas taas vahet, kuid järelejäänud minutitega enam viigiväravani ei jõutud.

Kaheteistkümne vooru järel on Noorus-96 kaheksa punktiga 12. kohal. Eelviimasel kohal olev Kiviõli Irbis jääb maha ühe ning punase laterna rollis olev Kuusalu Rada kolme punktiga. Tabeli tipp on endiselt tihe: 28 punktiga liidrikohal olev Tartu Merkuur edestab viiendal positsioonil jätkavat Tabasalu Charmat viie punktiga. Juhtgruppi kuuluvad veel Narva United (26 p), Jõhvi Lokomotiv (26 p) ja Tallinna Dünamo (24 p).

Viimase mängu enne suvevaheaega peab Noorus-96 sel laupäeval, kui kell 12 minnakse Jõgeva aleviku staadionil vastamisi üheksandal kohal oleva Tallinna Legioniga. Selle mänguga algab jõgevalaste jaoks üheksa mängu pikkune ja septembrikuuni kestev kodumängude seeria.

Meistrivõistluste neljandas liigas mängiv FC Jõgeva Wolves tegi pühapäeval Tartus 2:2 viigi sealse Heliosega.

Tartlaste avaväravale vastas 42. minutil omapoolse tabamusega Stenver Kleimann-Leimann. 66. minutil viis liigamängudes oma tänavuse kuuenda värava löönud Kleimann-Leimann “Hundid” ka juhtima, kuid kuus minutit hiljem Helios viigistas.

Wolves on liigatabelis 11 punktiga kolmandal kohal, eespool on Tartu Tammeka U19 (21 p) ja Viljandi Tulevik III (13 p). Pühapäeval kell 16 kohtub Wolves Kaarepere staadionil Tammeka noortemeeskonnaga.

Järgmisel kolmapäeval saavad Jõgevamaa paremad jalgpallurid esindada kodumaakonda 2011. aastal alanud ja kolmekümnele aastale planeeritud Eesti maavõistluste mängus. 22. juunil algusega kell 18 Jõgeva linna staadionil peetavas viienda vooru kohtumises on Jõgevamaa vastaseks Võrumaa koondmeeskond.