Jõgeva Wolvesi jalgpalliklubi tegi väljasõidu Leetu, kus jäädi sõprusmängus kindlalt alla Klaipeda City võistkonnale. Klubijuhi sõnul oli tulemusest olulisem reisi kogukondlik tähendus.
Wolves kohtus Leedu sadamalinnas Klaipedas, kus Eesti meeste koondis on kahel korral võõrustajatele alla jäänud, kohaliku harrastajate meeskonnaga pühapäeva õhtul. Avapoolajal näitas koduvõistkond oma üleolekut skooriga 7:0, teine kolmveerandtund oli tasavägisem, kuid lõppes siiski leedukate 5:2 paremusega.
Matš peeti kunstmuruväljakul, korraga oli mõlemal poolel platsil kaheksa mängijat. Wolvesi esindasid Romy Puusepp, Kaspar Kull, Gert Nõgu, Indrek-Ivari Saluvee, Helander Vist, Silvert Gutman, Kervin Kull, Hudson Taylor Lekunze, Andrus Kozak, Mairo Ots, Roman Dohne ja Artjom Aleksejev. Väravate eest hoolitsesid Ots ja klubi eestvedaja Kervin Kull, kes ei teinud 2:12 kaotusest suur numbrit.
Reisid on saanud traditsiooniks
„Vastane oli selles mängus selgelt parem,“ tunnistas Kull. „Kohtumine peeti Eesti mõistes rahvaliiga reeglitega, suluseisu ei olnud. Kuna Klaipeda võistkond on saalijalgpallis kõva tegija – oma regioonis said esikoha ja pidid tõusma üleriiklikusse esiliigasse – ja lisaks mängivad nad välitingimustes jalgpalli 8 vs 8 formaadis, siis neile see stiil vägagi sobis. Meie mängime isegi trennis suluseisuga,” selgitas Jõgeva Wolvesi juht.
Huntide koosseisus jooksid pühapäevases sõprusmängus platsile valdavalt igapäevaselt Eesti neljandasse liigasse kuuluvad harrastajad, lisaks mõni mängija kolmandast liigast ja üks mees ka teises liigas pallivast Wolvesi esindusvõistkonnast.
„Ma ei taha otsida vabandusi, sest kaotus on kaotus, tasemevahe oli,“ lausus Kull. „Samas oli see meie jaoks uus kogemus, väga raske oli kohaneda, sest mäng oli väga teistsugune. Ilmselt 11 vs 11 formaadis ja suluseisu reegliga oleks meil olnud lihtsam. Harjumatu oli ka kunstmuruväljaku oluliselt kehvem kvaliteet võrreldes nendega, kus me Eestis trenni teeme või mängime.”
Jõgeva Wolves on Eesti jalgpallimaastikul tuntud välisreiside ja rahvusvaheliste kontaktide poolest. Näiteks 2017. aastal võideti Rootsis sõprusmatšis Kallhälls FF 2:1 ja Soomes Jyväskyläs alistati 4:3 PaRi-A nime kandnud võistkond. 2018. aastal külastati Riiat, kus saadi 5:3 jagu Riga United FC-st.
Hundid on külastanud ka Tšehhit, kus nende sõprusklubiks on Usti nad Labemi linnas palliv TJ Vanov, ja Poolat. Rootsit on nii jalgpallimängu kui ka lihtsalt ühise klubikruiisi raames väisatud mitmel korral.
„Leedus oli see meil esimene mäng, kõik teised lähiriigid, välja arvatud Venemaa, on läbi käidud,“ ütles Kervin Kull. „Tegelikult on selle reisi puhul kõige olulisem sõbralik seltskond, kogukonnatunne, ühine reis. Jah, jalgpall on igal pool krooniks, kuid see on ikka sõpruskonna väljasõit, ühise võistkonnavaimu loomine.“
Seekordsel möödunud reedest kuni eilseni väldanud reisil Leetu osales kokku 41 Wolvesi liiget, kelle seas on mängijate kõrval nende kaaslased ja klubi fännid. Reedel ja laupäeval veedeti aega tuntud kuurortlinnas Palangas, pühapäeval külastati Klaipeda loomaaeda ning jalgpallimatši järgselt korraldati vastastega ühine õhtusöök.
Koroonaviirus sundis plaane muutma
„Emotsioon oli tegelikult väga hea, sest meid võeti sõbralikult vastu,“ lausus Kull, kelle kinnitusel võlub paljusid taoliste reiside puhul just melu. „Fännid teevad häält ja toetavad meid, paneme reisist kokku video, saame uusi tutvusi. Kogukond kasvab iga reisiga. Suur tänu fännidele!“
Algselt oli Wolvesil plaanis tänavune reis korraldada Slovakkiasse, ent koroonaviirusest tingitud ebakindlus ja piiride sulgemine sundis otsima alternatiivi. Nii leiti vaid paar nädalat tagasi sotsiaalmeedia vahendusel Klaipeda võistkonna kontakt. Sisuliselt oli tegemist hädalahendusega.
„Vastast on raske otsida,“ tunnistas Wolvesi eestvedajaga. „Eestis on väga hea süsteem, ka kõik madalamate liigade võistkonnad on jalgpalliliidu süsteemi kirjas, Leedus nii ei ole ja üle riigi on minu teada ainult kolm või neli liigat, pärast seda tulevadki regionaalsed, kus mängitakse 8 vs 8. Vaatasin Facebookis ringi ja jõudis Klaipeda kohaliku jalgpalliorganisatsiooni kaudu selle võistkonnani. Raske oli aru saada, kas nad võiksid meile tasemelt klappida.“
Kervin Kulli sõnul ei olnud Palangas ja Klaipedas koroonaviirusest jälgegi. „Desovahendid on olemas, aga midagi rohkemat küll silma ei hakanud. Inimesed käituvad nagu tavaliselt, ka restoranis pandi meid ühe pika laua taha istuma. Palanga tänavad olid rahvast täis, väga palju kuulsime leedu keelt, aga nägime ka teisi eestlasi, hotellis oli eesti keelt kuulda,“ märkis ta.
Lisaks välisreisidele on Wolves ka ise toonud külalisi Jõgevale. Jaanuari alguses käis Tšehhi klubi TJ Vanov ka vastuvisiidil, osaledes Virtuse spordihoones toimunud Wolves Winter Cupil. Tänavu märtsis pidid Jõgeva klubi kutsel Eestit külastama ka rootslased, kuid koroonaviiruse tõttu jäi see vutimatš ära.
Suur sõprus Tšehhi klubiga
Jõgeva Wolvesi meeldejäävaim reis pärineb 2019. aastast, kui külastati 100 000 elanikuga Tšehhi linna Usti nad Labem, kus tegutseb 1948. aastal asutatud klubi TJ Vanov.
„Neil oli oma jalgpallikeskus koos staadioniga, kus oli ka pubi,“ meenutas Wolvesi juht Kervin Kull. „Kogu pubi oli meie jaoks kinni pandud. Söök, jook, suurepärane vastuvõtt ja korraldus. Lõimusime nendega väga hästi.“
Kulli sõnul on sotsialiseerumine nendel väljasõitudel küll olulisel kohal, ent tegemist ei ole meeletute peoreisidega. „Jalgpallimäng on ikkagi olulisel kohal ja meil on võistkonnas režiim paigas,“ kinnitas ta.
MIHKEL UIBOLEHT