Jõgeva hokimeeskonna suur tiitel

Pärast neljakümneaastast vaheaega tuli Jõgeva jäähokimeeskond taas maaspordiühingu Jõud meistriks. Seekordsel tiitlil on kaalu seda enam, et tegemist oli Eestimaa Spordiliidu Jõud lahtiste meistrivõistlustega. Esimese tugevusgrupi turniiril alistas Jõgevamaa esindusmeeskond 4:1 Viljandi, sai loobumisvõidu Harjumaad esindanud Saku meeskonnalt ning viigistas 4:4 Saaremaa hokitiimiga. Kokkuvõttes oli jõgevalaste võit turniiril kindel.

Turniiri avamängus mindi Tallinnas vastamisi Saare maakonda esindava HK Volume Design meeskonnaga. Kuna tegemist on Tallinnas elavate ja nädalas mitu korda jääl treenivate mängijatega, oli karta rasket mängu. Nii ka oli, kuigi Jõgeva võitis 15-minutilise avakolmandiku 3:0. Väravad tegid Jüri Narits (kaks) ja meeskonna kapten Raul Kivi.

Teisel kolmandikajal anti initsiatiiv käest ja vastane viigistas seisu 3:3. Seejuures lasti kaks viimast väravat endale visata viimase poolteise minuti jooksul. Viimase kolmandiku 10. minutil viis Marko Saksing Jüri Naritsa söödust Jõgeva taas ette, kuid minut hiljem Siim Viisut viigistas. Lõpuvile tähistaski 4:4 viiki.

Teises voorus kohtuti Kohtla-Järvel Viljandi esindusega, kes oli avavoorus alistanud üllatuslikult Harjumaad esindava Saku meeskonna. Selle mängu esimene ja kolmas kolmandik olid tasavägised ja väravaid ei visatud. Otsustavaks sai teine mänguperiood, mille Jõgeva võitis koguni 4:1. Mängitud oli 22.35, kui Ain Kastan avas skoori. Järgmise viie minuti jooksul kasvatasid Jüri Narits ja Marko Saksing edunumbrid 3:0-le. Siis õnnestus ka Viljandi mängijal Ragnar Sool üks vastuvärav teha, kuid see oli ka kõik. 22 sekundit enne teise perioodi lõppu viskas Hannes Pagi neljanda värava ja nii saadi Viljandi üle väärt 4:1 võit.

Kulla saatuse pidi otsustama viimane mäng Saku hokiklubiga Kohtla-Järve jäähallis. Harjulased vajasid meistriks tulekuks igal juhul võitu, jõgevalasi rahuldas isegi viik. Nagu sellistel puhkudel ajaloost varemgi teada, ei viitsinud tallinlased välja sõita ja andsid sellest viimasel hetkel teatades Jõgevale loobumisvõidu. Nagu kinnitas turniiri peakohtunik Jaan Ahi, läks tabelisse 5:0 Jõgevale. Sellega oli meistrikuld võidetud ning võidumedalid antakse mängijatele tõenäoliselt üle märtsis Viljandis toimuval Eesti I liiga meistrivõistlustel.

Aastatel 1954 – 1977 korraldas maaspordiühing Jõud oma meistrivõistlusi, kus vaid korra medalita jäänud Jõgeva hokimehed võitsid viimati esikoha 1975. aastal kodusel turniiril. Otsustavas mängus alistati siis 6:1 Tartu rajooni esindanud Kallaste Peipsi Kalur, kes samal hooajal oli Eesti meistriliigas saavutanud kuuenda koha. Jõgeva KEK lõpetas meistriliiga hooaja siis seitsmendana.

Maaspordiühingu Jõud esivõistlusi peeti aastatel 1997 – 2002, mil turniiril puudus ametlik staatus. Jõgeva hokimehed saavutasid siis esikoha kolmel aastal (1997, 2001, 2002).

2012. aastal andis aga nüüd juba nime Eestimaa Spordiliit Jõud kandev organisatsioon jäähokile taas ametlikult eluõiguse, kuigi mõne maakonna spordijuhi arvates Eestis jäähokit ei mängita. Sealt alates on Jõgeva hokimängijad püsinud taas medalikonkurentsis ja nüüd saavutati hinnatav esikoht. Kas ja millal Jõgeva meeskonda ka kodujääl saab näha, sellest juba teine kord.

Jõgevamaa meeskonna resultatiivsemad mängijad olid meeskonna kapten Raul Kivi 5 (1 + 4), Jüri Narits 4 (3 + 1) ja Marko Saksing 2 (2 + 0).

Jõgevamaa võistkond: Ruslan Blinnikov, Taavi Kool, Marko Saksing, Jüri Narits, Mario Mihkelson, Raul Kivi, Toomas Peterson, Ain Kastan, Tarmo Pütsep, Vaiko Vadi, Marnet Meister, Vjatšeslav Bortnik, Hannes Pagi, Alari Kütt, Margus Guss, Ervin Narits, Harri Koll, Nikolai Roop, Janno Pärn.