Eks igaühel meist ole kodus kuuri all või mujal panipaigas mõni vana värvi-, laki- või makrofleksipurk või veel mingeid ajast ja arust remondijääke. Nende õige koht on tegelikult jäätmejaamas.
Jõgeva jäätmejaama kaks esimest töökuud näitavad, et inimeste keskkonnateadlikkus on suurenenud. Kui jaama toodust moodustavad ohtlikud jäätmed poole, siis järelikult on inimesed hakanud asja mõttest aru saama. Ega olegi eriti raske linna tulles komps vanade potsikutega kaasa võtta ja jaama ära viia. Sel moel saab kodu ükskord puhtaks.
Toidujääke seni jäätmejaama toodud ei ole, kuigi neid seal vastu võetakse. Ilmselt on köögijäätmete üleandmise kohustus suurema kui kümne korteriga elamutel oma vastavasse konteinerisse end õigustanud, eramajades aga söövad lemmikloomad toidujäätmed ära. Kus loomi pole, käib kompostimine kinnises kompostris või kaetud aunades. Kärbseid ja herilasi on linnas vähemaks jäänud, vareste kolamist koduaedades samuti. See on märk korrastatud jäätmekäitlusest.
Väga oluline on ka jäätmejaama oma transpordi olemasolu. Veok viib (tasu eest loomulikult) ära kõik jaamas vastuvõetavad jäätmed, ka väljastpoolt linna. Nii saab aastakümnete vanusest kolast suurema vaevata lahti.
9. oktoober 2008