Homme on siis see tähtis päev, kui valime endile juhid järgmiseks neljaks aastaks. Et valitutega rahul olla, tuleb minna valima. Ja ei maksaks juba ette halada, et ei ole kedagi valida… Kõige lihtsam on välistada just need, kelle poolt te oma häält kuidagi anda ei tahaks. Seejärel jäävad sõelale need, keda valida. Ja nende hulgast valiku tegemine ei peaks olema küll kõrgem matemaatika, millega inimene hakkama ei saa…
176 491 inimest on tänavustel riigikogu valimistel andnud e- hääle. See on läbi aegade suurim arv, kes andnud elektrooniliselt oma hääle. See on nii lihtne, ei peagi laua tagant tõusma.
Vanemad inimesed eelistavad ise valimispäeval jaoskonda minna. See on omamoodi rituaal ja kodanikukohustuse täitmine.
Meediaekspert Raul Rebane kirjutas neljapäevases Postimehes, et 2015. aasta riigikogu valimiste lõpptulemus otsustatakse ära valijate osavõtuprotsendiga regioonides. Ta selgitas, et Tallinnas ja Harjumaal on nagunii kõrge osalusprotsent ja seal vabu valijaid ei jätku. Regioonide uute valijate võimalused on tema hinnangul mõõtmatult suuremad. Seega, valimistulemuste võti on maal.
Kui valima ei lähe ja president Ilvese sõnade järgi ise “korraldust ei anna”, siis tuleb leppida, et see korraldus antakse Tallinnast või mujalt. Nii lihtne ongi.