Hiiliv lahkumine

Jättes siinkohal kõrvale ärisektori – nagu näiteks pangandus – lahkumise Jõgevamaalt, käib tegelikult sama rada mööda ka riik. Kõigepealt likvideeriti maavalitsused, olgugi et nüüd kuus aastat hiljem käib läbi JAEK-i justkui vaikimisi maavalitsuse taastamine, sest maavalitsuse kadumisega ei kadunud kuhugi paljud maakonna ülesanded.
Riigi hiiliv lahkumine maakonnast aga jätkub. Hoolimata sellest, et vaid mõned aastad tagasi valmis uus ja uhke politseimaja, paraku see juba vaikselt tühjeneb. Nüüd on tabanud kärpekirves ka paar aastat tagasi valmis saanud riigimaja. Sest viimane uudis on mõnede Maksu- ja Tolliameti kohalike teenindusbüroode sulgemine üheksaks kuuks. See puudutab ka Jõgeva bürood.
Põhjuseks tuuakse, et inimesi käib büroos kasinalt ning järjest enam kasutatakse e-teenuseid. Paraku unustatakse ära inimesed, kellel kas puudub arvuti, kellel ei ole internetiühendust, kes jäävad ise pusides e-keskkonnas hätta või kes tahavad lihtsalt inimesega suhelda. Ehk nagu ühest asutusest öeldi: tuleb oodata veel 10–15 aastat, siis võib raporteerida, et pole inimest, pole probleemi.
Jõgeva MTA teenindusbüroos inimesi käib, aga kui panna kõik bürood ühte patta ja jagamise tehtega võtta välja Eestis keskmine, siis kukub ka Jõgeva külastatavuse number. Just sellisena pidi see praegu välja paistma.
Samas on selge, et kui üks asutus on aastas üheksa kuud suletud, siis langeb selle külastatavus ka ülejäänud kolmel kuul. Just nagu pankades tehti telleri juurde pääsemine inimestele aasta- aastalt aina keerulisemaks ja lõpuks sai öelda, et inimesi käib vähe ja sulgeme uksed.

blog comments powered by Disqus