Heli Jakobson on äratanud belglastes tõsise muusikahuvi

Möödunud reedel toimus Tabivere rahvamajas kontsert “Armastuse jäljed”, mille korraldajateks ja peaesinejateks olid  sellest paigast pärit ja praegu Belgias töötav klaverikunstnik ning muusikapedagoog Heli Jakobson ja tema kaasa Yves Robyns. Sama kontserti võis nautida 30. juulil Türil.

Muusikasündmus oli pühendatud Heli ema,  Tabivere perearsti Hiie Jakobsoni (1953-2002) ja isa, ettevõtja Arved Jakobsoni (1953-2007) kuuekümnendale sünniaastapäevale. 

Heli Jakobson juhib koos elukaaslase Yves Robynsiga Belgias Antwerpenis klaverikooli HeliStudio ja soovib oma õpilasi muusika alal võimalikult põhjalikult harida. Ühtlasi on ta seadnud oma eesmärgiks tutvustada Belgias eesti kultuuri.

Neile, kel tõsine huvi

    Heli Jakobsoni sõnul püütakse klaverikoolis oluliseks pakkuda õpilastele ettekujutust elukutseliseks muusikuks saamise teest. “HeliStudio sündis soovist anda klaveri- ja laulutunde oma pedagoogiliste arusaamade järgi neile, kes huvituvad siiralt muusikaga tutvumisest ega suhtu õppimisse pealiskaudselt. Ka siis, kui  muusikaga tegeletakse hobina,  võib seda teha  sama tõsiselt ja pühendunult, nagu sellega tegelevad professionaalsed muusikud. HeliStudio idee ongi see, et anname oma õpilastele n-ö maitse elukutselise muusiku teest. Õpilaskontserdid  lindistame professionaalse helitehnikaga ning pärast  kontserti ei saa lapsed hindeid, vaid CD-plaadi oma live-esitusest,” rääkis klaverikunstnik ja pedagoog.

    Klaver omamoodi “elukaaslaseks “

   HeliStudio kontserdid toimuvad mitmel pool, mis annab võimaluse ka erinevat marki tiibklaverite tutvustamiseks.  “Iganädalaste klaveritundide kõrval on meil kord kuus teooria grupitund. Korra semestris külastame Moreau Pianoservice ateljeed, kus õpilased tutvuvad klaveri mehaanika ning hooldusega. Soovime,  et klaverist saaks õpilastele omamoodi elukaaslane,  et muusika saaks osaks nende igapäevaelust. Laste ja noorte  puhul on pillimäng eriti oluline ka nende motoorseks ja emotsionaalseks arenguks ning keskendumisvõime arendamiseks,” kirjeldas Heli oma stuudio igapäevatööd ja põhimõtteid.

     HeliStudios omandavad muusikalist haridust ka täiskasvanud. “Täiskasvanute klass on peaaegu sama suur kui laste oma. Siin õpivad  näiteks  pedagoog, arhitekt, psühholoog, ärimees…. Mind hämmastab see, et tegu on inimestega, kellel on üsna kiire elutempo, kuid ometi mahub klaver nende päevakavasse ja nende edusammud on kohati lausa üllatavad, ” rääkis Heli Jakobson.

    Stuudios on tema sõnul ka  koos tõeliselt rahvusvaheline seltskond. Praegu õpib neil nelikümmend õpilast kaheksast rahvusest ja mõnikord on tunnid koguni kolmes keeles. “Täiskasvanute klassis hakkas pärast kooliaasta lõpukontserti  särisema idee, et järgmisel aastal võiks korraldada grupireisi Eestisse. Kavas on salvestada plaat ja soovime kaasata ka ühe  tuntud eesti laulja, ” lisas ta.

Lauljad Belgiast ja Eestist

 

Heli ja Yves on rahul, et on suutnud HeliStudio õpilastes tekitada suuremat huvi laulmise vastu.  Nende kooli õpilane on ka Soline Ballet, kes äsjastel kontsertidel esines. “Juba lapsena laulsin peegli ees, kuid HeliStudios leidsin endale meelepärase repertuaari, ” ütles   Soline.  Koos Kadri Saarnaga, kes samuti Tabiverest pärit, esitas Soline ka Ott Leplandi laulu “Maagiline maa “, mida publik kaasa laulis. 

 

   

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus