Spordihoone on puhas ja korras, hoone ustel olevad sildid juhatavad inimese just sinna, kuhu ta parajasti minna soovib.
Uues spordihoones on spordisaal, mõõtmetega 20×40 meetrit, kus saab mängida nii korv-, võrk, kui käsipalli, samuti on saalis kaks viiekümne meetri pikkust jooksurada ja teivashüppekast.
Spordihoone teisel korrusel on maadlusruum ja jõusaal, samuti korralikud pesuruumid ja saun.
Kui maadlusruumis on sisustus olemas, siis jõusaalis on hetkel treenimiseks vaid üksikud vahendid.
“Treeningud algasid spordihoones alates 1. septembrist,” ütles Kolberg. Majas on üsna range kord: kõige tähtsam on see, et kõigil peavad olema vahetusjalanõud. Kolbergi sõnul on õpilased hoolsad ning tahavad ka ise, et maja ikka heas korras püsiks, seetõttu ei ole vahetusjalanõude puudumisega ka eriti probleeme olnud.
Kalle Kolberg ütles, et praegu toimuvad kehalise kasvatuse tunnid veel enamasti õues. Spordihoones toimuvad küll juba mõned spordikooli treeningud, samuti võistlused. “Ettevõtted on hakanud aegu broneerima oktoobrist,” ütles Kolberg.
Edaspidi peaks spordihoone kasutuses olema varahommikust kuni hiliste õhtutundideni.
Hommikul toimuvad seal õpilaste kehalise kasvatuse tunnid, siis tulevad spordikooli trennid ning õhtud on täiskasvanud spordihuviliste päralt. Uues spordihoones saavad treeninguid läbi viia spordiklubid ja firmad, treenida on võimalik ka lihtsalt spordihuvilistel inimestel. Tund aega nädalas saavad treenida Põltsamaa võrkpalli ja korvpalli esindusvõistkonnad.
Oktoobrist alates on kindlatel aegadel uksed avatud kõigile huvilistele. Treeningtunni hinnad on sümboolsed: täiskasvanul 15, õpilasel 10 krooni. Kolberg soovitab, et mõistlikum on tulla trenni tegema koos seltskonnaga, sest niikaua kui jõusaal veel ei tegutse, on põhiliseks treeningvormiks pallimängud. Eelnevalt on mõistlik ühendust võtta ka administraatoriga telefonil 77 62 710.
Kolbergi sõnul on spordihoone praegu avatud kella kaheksast hommikul kuni kümneni õhtul.
“Tahame hoone lahti hoida niikaua, kuni huvi on. Kui inimene tahab ikka sporti teha, peab ta seda saama teha,” ütles Kolberg viidates sellele, et vastavalt vajadusele saab lahtiolekuaegu ka muuta.
Suurematest võistlustest on Põltsamaa spordihoones 26. novembril tulemas Eesti meistrivõistlused noortele maadluses.
Kolbergi sõnul on uuenduseks ka see, et kogu sporditegevus on koondatud Sihtasutuse Põltsamaa Sport alla. Juhataja kompetentsi kuulub kogu Põltsamaa spordielu jälgimine ja selle eest vastutamine, samuti vastutab ta linna spordibaaside eest.
Sihtasutuse koosseisu hakkavad kuuluma Põltsamaa linna spordiklubid, samuti spordikool.
Spordiobjektidest tuleb vastutada spordihoone, Kuningamäe, vana EPT võimla ja staadioni eest.
Vana EPT spordihoone tulevik on praegu veel lahtine. Praegu haldab linn nii uut spordihoonet kui ka vana maja, kuid seni ei ole veel teada, kas EPT võimla müüakse või jätkatakse selle rahastamist.
Kolbergi sõnul on linnal mõlemat spordibaasi ülal pidada üsna kulukas, teisalt võib juhtuda, et kõik spordihuvilised uude spordihoonesse ära ei mahugi. Enamik linna spordijuhte on seda meelt, et mõlemad hooned tuleks siiski säilitada.
EVA KLAAS