FC Tabivere ülioluline võit

26. septembril võõrustas FC Tabivere Põltsamaa JK Sport jalgpallureid. Rivaalid ollakse juba ammustest aegadest, kuid liiga tasemel pallitakse ühes tsoonis esmakordselt. Kohtumine algas võrdselt, kui esimene hea võimalus tekkis Põltsamaal teenitud out’i sisseviskest, mille  väravavaht Arvi All siiski kinni püüda suutis. Mõne minuti pärast teenis kodumeeskond karistuslöögi, millest Madis Rebane põrutas palli müüri, sellest saadud nurgalöögi tagajärjel lennutas aga Tauno Trink palli üle värava. Oma rünnaku tagajärjel teenisid ka vastased  esimese karistuslöögi, mille teekond lõppes samuti müüris ning seekord õnnestus Taunol plats puhtaks lüüa.

Mõneks hetkeks oli kodumeeskond muutnud ründavamaks pooleks, kuid kui palli ei löödud väravast mööda, siis takistas selle teekonda puurivaht. Nähes vastaste innukust, ei andnud külalised võimalust neil kaua mängu juhtida ning suutsid ennast domineerivamaks mängida. Siiski  ei pääsenud löögid kaitseliini või väravavahi poolt kaitstavale maa-alale. Kohtumine oli jällegi stabiliseerunud, kui vastased vaheldumisi oma ründeoskust demonstreerisid, kuid väravad jäid esialgu nägemata. Siiski suutis kodumeeskond paar minutit enne poolajavilet fänne rõõmustada, kui Sander Kilk Madis Rebase ilusast söödust kohtumise esimese värava realiseeris. Pausile minekuks oli kumbki meeskond saanud piisavalt mõtteainet.

Teine poolaeg algas jällegi suhteliselt võrdselt, kuid väravalisa ei tulnud mängu kummaltki poolt. 56. minutil oli Tabivere sunnitud tegema oma esimese vahetuse. Esimese poolaja lõpus viga saanud Artur Kunttu ei suutnud mängu jätkata ja tema asemel tuli väljakule Rene Poll. Jätkuvalt üritas Tabivere seisu parandada ning Põltsamaa lootis viigistada. Esimesena jõudsid eesmärgini põltsamaalased, kui pall 65. minutil Henri Kukke müstilise löögi tagajärjel puuris maandus. Samal minutil teenis Madis Rebane ka kollase kaardi — üleliigse kõnelemise eest. 73. minutil määrati kodumeeskonnale karistuslöök, mida läks andma Rauno Feiman. Ilusa lahtimängu tagajärjel maandus pall värava ette, kust Tauno Trink peaga löögile pääses — seis tablool 2:1. Mäng jätkus küll kodumeeskonna juhtimisel, kuid Põltsamaa rünnakud tekitasid Tabivere kaitseliinis suuri segadusi. Vastased olid teeninud ka karistuslöögi, mille tagajärjel sai Arvi All hakkama supertõrjega. 88. minutil tegi Põltsamaa oma vahetuse: Tauno Anvelt välja ning Andre Strantsov sisse. Viimased minutid kulgesid Tabivere käekirja järgi, mis ka tulemuse tõi. Tabivere teenis ohtliku koha pealt karistuslöögi, mida läks realiseerima Sander Kilk. Ilus tugev löök otse väravavõrku. Mõned sekundid enne lõpuvilet tehti kodumeeskonna rivistuses ka vahetus: Rauno Feiman välja, Marten Petersell sisse. Siiski jäi viimasele au ainult väljakule joosta. Pärast pingelist heitlust oli Tabivere kirja saanud üliolulise võidu.

Nende teenitud kolme punktiga kindlustas FC Tabivere endale järgmiseks hooajaks koha III liigas.