Eesti saalihokikoondis vandus veerandfinaalis Tšehhile alla

Saalihoki MM-i finaalturniiril tuli Eesti koondisel pingelises heitluses vastu võtta kaotus Tšehhi meeskonnalt. Kohamängus tuli eestlastel alla vanduda ka Läti meeskonnale.

Kolmapäeva õhtul Helsingis  Hartwall Arenal peetud veerandfinaalis oli eestlaste vastaseks Tšehhi koondis. Maailma edetabelis paikneb Tšehhi meeskond neljandal astmel, Eesti koondis on samas tabelis kümnendal kohal. Pärast alagrupist edasi pääsemist lubasid eestlased, et on võitluseks ja võiduks Tšehhi vastu valmis. Eesti koondislane Roman Pass ütles oma intervjuus, et minnakse Tšehhit kindla peale võitma.

Kohtumise alguses näitasid eestlased, et soovivad kõigest hingest võitu ja poolfinaalikohta. Avavärava viskas Kristian Talme oma venna Henriku söödust juba mängu 25. sekundil.

Mängu teisel kolmandikul kestis mõlemalt poolt tugev pressing, kuid väravani ei jõutud üsna pikka aega. Teise kolmandiku teisel minutil sai meie koondise kaitsja Jonas Thomsson vastase määrustevastase tõukamise eest kaheminutilise karistuse. Alles kohtumise 35. minutil suutis tšehh Milan Garcar kaitsja Stepan Slany söödust palli Eesti koondise puurivahi Jarkko Saastamoineni selja taha virutada.

Pingelise veerandfinaali lõpukolmandiku kümnendal minutil suutis Patrik Markus Eesti meeskonna uuesti juhtima viia. Resultatiivse söödu andis Markusele Henrik Talme. Kui kohtumise lõpuvileni olid jäänud veel vaid loetud minutid ning tablool seisid endiselt numbrid 2:1 Eesti kasuks, võttis Tšehhi koondise treener aja maha, et meeskonnaga nõu pidada. Time out tuli tšehhidele nähtavasti kasuks, sest normaalaja eelviimasel minutil suutsid nad kohtumise jälle viigistada. Kohtumine läks lisaajale ning selle jooksul ei suutnud kumbki meeskond skoori teha ja võitja pidi selguma karistusvisetega. Karistusvisete voorus pööras õnn Eesti meeskonnale selja: tšehhid realiseerisid neli karistusviset, eestlased vaid ühe. Kohtumise parimateks mängijateks valiti mõlema meeskonna väravavahid — tšehhidel Rytych David ja eestlastel Jarkko Saastamoinen. Tšehhi koondise ründaja Milan Fridrich tunnistas pärast kohtumist, et neil oli Eesti vastu väga raske mängida, sest meie koondis oli väga hästi ette valmistatud. Samas lisas mees, et neil oli ka veerandfinaalis õnne. Varem on tšehhidel karistusvisete realiseerimisega olnud raskusi, kuid sel korral õnnestus seeria sajaprotsendiliselt.

Eile pidas Eesti koondis kohamängu vana rivaali Lätiga. Selles kohtumises tuli eestlastel vastu võtta kaotus. Kuuekümne mänguminuti jooksul suutsid eestlased visata ühe värava, lätlased sama aja jooksul aga kaheksa. Kõrgemaks unistuseks oli meie koondisel pääs poolfinaali, kuid kurnav ja pingeline mäng Tšehhiga lõppes Eesti jaoks kaotusega ning erilist jõudu  kohamänguks eestlastel ei jagunud.

Saalihoki maailmameistrivõistluste poolfinaalid peeti eile õhtul. Esimeses poolfinaalis olid vastamisi Soome ja Tšehhi ning teises Rootsi ja Šveits. Kui muidu spordimängudes statistika ja tabelid paika ei pea, siis sel korral on poolfinaalis just need neli meeskonda, kes praegu ka maailma edetabelis  esimesel neljal astmel. Finaalmäng peetakse täna Helsingis Hartwall Arenal kell 16.00.