Eesti saalihokikoondis pääses MM finaalturniirile

Möödunud nädalal Tallinnas TTÜ spordihoones peetud saalihoki MM-valikturniiril sai Eesti koondis Soome järel teise koha ning kindlustas endale koha käesoleva aasta lõpus Lätis peetavale finaalturniirile. Jõgeva SK Tähe/Olivia mängijatest esindasid valikturniiril Eesti koondist Raul Kivi ja Rainer Kalde.

Kolmapäeval alistas Eesti kindlalt 9:1 (2:0, 3:1, 4:0) Hollandi, neljapäeval võideti 9:2 (5:1, 3:0, 1:1) Austria.

Laupäevane 7:2 (4:0, 2:1, 1:1) võit Taani koondise üle tagas Eestile alagrupis teise koha. Just selles mängus tegi oma ainsa etteaste valikturniiril sel hooajal vigastustega kimpus olev  ründaja Raul Kivi. 32aastane Kivi esines otsustavas kohtumises silmapaistvalt: tema kaugviskest sündis mängu 14. minutil Eesti koondise neljas värav; mängu viimasel minutil vormistas Raul Kivi söödu Eesti koondise seitsmendaks väravaks tema vend Rein Kivi.

Pühapäeval kaotas Eesti 1:15 (0:5, 0:6, 1:4) valikturniiri täiseduga läbinud Soomele. Eelmise mängu soojendusel vigastada saanud esiväravavahi Marek Õige asemel selleks kohtumiseks koondisse kutsutud Rainer Kalde kaitses Eesti väravat kahel esimesel perioodil, soomlaste 11 tabamuse kõrval läks Kaldel 40 mänguminuti jooksul protokolli kirja ka 27 edukat tõrjet.

Eesti koondise resultatiivseimad mängijad olid Patrik Kareliusson (3 väravat + 8 söötu), Patrik Markus (5+2), Andreas Wöiduma (6+0), Rein Kivi (2+2) ja Tanel Kasenurm (1+3). Turniiri All-Star Team’i valiti kolme soomlase ja ühe taanlase kõrval ka Eesti koondise väravavaht Siim Stokkeby ja ründaja Patrik Kareliusson.

Maailmameistrivõistluste finaalturniir peetakse 3.-11. detsembrini Riias.