Eesti noortekoondis alistas avamängus Kanada

Eile Rootsis alanud U19 vanuseklassi saalihoki MM-võistluste B-divisjoni avamängus alistas Eesti noortekoondis Kanada 12:5 (6:2, 3:0, 3:3). Jõgeva SK Tähe mängijatest viskas Heino Avi kolm ning Andreas Õun kaks väravat, söödupunkti sai kirja ka Mathias Einamann.

Kümnendaks mänguminutiks juhtisid eelmisel MM-il 12. koha saanud eestlased toona vaid koha võrra tagapool lõpetanud Kanada vastu Heino Avi, Andreas Õuna ja Stenver Savi väravatest 3:0. Kanadalased suutsid seejärel küll Felix Robillardi ja Cameron Bucki tabamustest vahe minimaalseks vähendada, kuid 16. minutil viskasid Paul Theodor Oja ja Andreas Õun vaid kuuesekundilise vahega Kanada väravavõrku kaks palli ning paar minutit hiljem olid eestlased Kermo Uue viske järel juba nelja väravaga juhtimas.

Teisel kolmandikul kasvatasid Eesti meeskonna eduseisu Andrei Polovnikov, Paul Theodor Oja ja Heino Avi, otsustaval perioodil said eestlastest värava kirja Egert Unga, Morten Talviste ja Heino Avi.

Täna kell 13.45 on Eesti noortekoondise vastaseks 2015. aasta juunioride MM-il kaheksanda koha saanud Norra, homme kell 11 minnakse Växjös vastamisi Jaapaniga. Alagrupi kaks paremat meeskonda lähevad poolfinaalis vastamisi teise alagrupi (Saksamaa, Ungari, Austraalia ja USA) kahe paremaga, finaalkohtumise võitja pääseb järgmiseks MM-iks A-divisjoni.