Eesti koondis jõudis Riias kaheksa parema hulka

Saalihoki MM-võistluste kaheksandikfinaalis alistas Eesti eile Kanada 16:4 (7:2, 3:0, 6:2) ning kohtub tänases veerandfinaalis Tšehhi meeskonnaga.

Eesti meeskonna avavärava viskas mängu 62 sekundil ainsa Jõgeva SK Tähe mängijana Eesti koondisse kuuluv Raul Kivi. Söödupunkti teenis seejuures Rauli vanem vend Rein Kivi.

Kogu mängu domineerinud Eesti koondise väravaarvet kasvatasid veel Tanel Kasenurm, Patrik Markus, Fredy Maalt, Andreas Wöiduma, Patrik Kareliusson, Oskar Salm ja Roman Pass; Kasenurme, Markuse ja mängu parimaks tunnistatud Wöiduma arvele kogunes võrdselt kolm tabamust.

Alagrupiturniiril sai Eesti A-alagrupis Soome ja Šveitsi järel ning Saksamaa ees kolmanda koha.

Turniiri avamängus juhtis Eesti avakolmandiku järel eelmistel MM-võistlustel neljanda koha saanud Šveitsi vastu Andreas Wöiduma ja Rein Kivi väravatest küll 2:1, kuid pidi lõpuks tunnistama nimekamate vastaste 8:4 paremust.

Teise vooru kohtumises peamise konkurendi Saksamaa vastu oli Eesti koondis veel veidi rohkem kui viis minutit enne otsustava perioodi lõppu 3:6 kaotusseisus, viimased minutid mängiti aga väga õnnestunult ning Rein Kivi, Patrik Kareliussoni ja Andreas Wöiduma tabamustest suudeti mänguseis 6:6 viigini tüürida. Raul Kivi teenis sellest kohtumisest kaks söödupunkti, tema osalusel sündisid Eesti meeskonna kolmas ja neljas värav.

Viimases alagrupimängus osutas Eesti südi vastupanu ka kahe aasta eest teise koha saanud Soome koondisele. Avakolmandiku võitsid soomlased 3:2, kogu kohtumise 10:3.

Tänases veerandfinaalis on eestlaste vastaseks B-alagrupis Rootsi järel teise koha saanud ning otse kaheksa parema hulka pääsenud Tšehhi meeskond. Mäng eelmiste MM-võistluste pronksimeeskonnaga algab kell 16.