Berit Kukk tõkkejooksus Eesti noortemeister

Nädalavahetusel Tallinnas peetud Eesti U14 ja U16 vanuseklassi talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus võitis 12aastane Puurmani mõisakooli õpilane Berit Kukk esikoha 60 meetri tõkkejooksus.

Tüdrukute U14 vanuseklassi 60 m tõkkejooksu viies eeljooksus oli stardis kokku 31 osavõtjat. Tartu ÜASK värvides võistlev Berit Kukk võitis esikoha kolmandas eeljooksus ning tema aeg 9,64 sekundit jäigi kõigi jooksude kiireimaks. Finaaljooksus oli Berit Kuke edu järgnenute ees veelgi suurem, ajaga 9,52 lõpetanud Kukk edestas teise koha saanud Mari Silvia Laurit (SK Altius) 17 ning viimasena medalikolmikusse mahtunud Emma Kathrina Heina (Haapsalu KJK) 18 sajandikuga.

Edukalt esines Berit Kukk ka teistel aladel. Kaugushüppes ja 600 m jooksus sai ta viienda ning 60 meetri jooksus üheksanda koha. 600 m jooksus lõpetas Berit Kukk ajaga 1.52,89 ja pronksmedalist jäi lahutama 2,64 sekundit. Kaugushüppes jäi Kuke parimaks viimasel katsel hüpatud 4.71. Esikoha võitnud Sandra Rumaskist (KJK Lõunalõvi) jäi ta maha 22 cm-ga, pronksmedal võideti 4.81ga. 60 m jooksus oli Berit Kukk eeljooksude kokkuvõttes 8,62 sekundiga üheksas, A-finaali kohast jäi teda lahutama neli sajandikku. Ülimalt tasavägises B-finaalis sai Kukk 8,71 sekundiga esikoha, kolm järgmist jooksjat kaotasid talle vaid ühe sajandikuga.

SK Põltsamaa noortest kergejõustiklastest sai Dannar Gross poiste U14 vanuseklassi kuulitõukes 8.23ga kaheksanda koha. Mõlema poiste vanuseklassi 60 m jooksus jõudsid põltsamaalased B-finaali. Roger Saar sai U16 vanuseklassis 8,04ga 13. koha, Timmo Mikk oli U14 vanuseklassis 8,81ga 15. Sama kohaga lõpetas Mikk ka kaugushüppes (4.05).

Jõgeva KJK Harta kergejõustiklased said meistrivõistlustelt kaks 11. kohta. Elisabet Hein jäi napilt esikümnest välja tüdrukute U16 vanuseklassi 400 m jooksus (1.06,82) ja Kätriin Palm U14 vanuseklassi 200 m jooksus (29,31). Palm sai lisaks 14. koha kõrgushüppes (1.35) ning 15. koha 60 m jooksus (B-finaalis 8,97).