Allar Lambile taas kaks talvist meistritiitlit

Nädalavahetusel Tallinnas peetud Eesti talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus võitis Allar Lamp (Tartu ÜASK) kolmandat aastat järjest esikoha nii 1500 kui ka 3000 meetri jooksus.

Aastatel 2005-2007 kolmel korral järjest Jõgevamaa parimaks noorsportlaseks valitud Allar Lamp lõpetas 1500 meetri jooksus ajaga 3.56,81, talle järgnesid Olavi Allase (KJK Järvala; 3.58,22) ja Deniss Šalkauskas (KJK Atleetika; 3.58,39). Ka 3000 meetri jooksus edestas Allar Lamp teisi rohkem kui sekundiga: ajaga 8.29,71 lõpetanud Lambi järel jõudsid vastavalt 8.31,10 ja 8.36,97ga medalikolmikusse Roman Fosti ja Roman Hvalõnski (mõlemad Sparta Spordiselts).

Talvistelt ja suvistelt Eesti meistrivõistlustelt on Allar Lamp täiskasvanute hulgas võitnud kokku 17 meistrikulda.

Oma arvukat medalikollektsiooni täiendas meistrivõistlustel ka Anu Teesaar (Nõmme KJK), kes võitis 14.50ga hõbemedali kuulitõukes. Kätlin Piirimäele (Koigi KJK) tõi esikoha 16.10 kaugusele kandunud tõuge.

Põltsamaalane Siimon Härm kuulus teist aasta järjest 4 x 400 meetri teatejooksus teise kohaga lõpetanud Audentese SK nelikusse.

Laura Ernits (SK Jooksupartner) lõpetas 1500 meetri jooksus ajaga 5.03,18 ning sai neljanda koha. Kelly Nevolihhin (KJK Vike) võitis esikoha 4.47,24ga, pronksmedali pälvinud Brit Rammul edestas Ernitsat 1,25 sekundiga. 800 meetri jooksus andis lõpuaeg 2.22,04 Jõgevalt pärit jooksjale viienda koha.

Nädal varem Tartus peetud U23 ja U20 vanuseklasside talvistel meistrivõistlustel tuli Laura Ernits aga Eesti meistriks U23 vanuseklassi 1500 meetri jooksus ning võitis hõbemedali 800 meetris. Pikemal distantsil lõpetas ta ajaga 5.13,09 ning edestas hõbemedali võitnud Vanessa Rätseppa ligi viie sekundiga. 800 meetris tuli 2.24,58ga meistriks Tuule Sireli Mäe (KJK Vike), Ernits jäi talle alla vaid 12 sajandikuga.

Siimon Härm võitis U23 vanuseklassi 400 meetri jooksus ajaga 54,30 pronksmedali ning jõudis paremate hulka ka 60 meetri (7,37ga seitsmes) ja 200 meetri jooksus (23,42ga neljas).

SK Põltsamaa kergejõustiklastest oli Kristo Evard U20 vanuseklassi kõrgushüppes 1.80ga viies, Jõgeva KJK Harta esindajatest sai Liisbeth Kallis U23 vanuseklassi kolmikhüppes 10.88ga kuuenda koha.