Aleks Luik võistles üliõpilaste MM-il

18.-21. detsembrini Kasahstanis peetud üliõpilaste maailmameistrivõistlustel kiiruisutamises tegi ainsa eestlasena kaasa 19-aastane Eesti Infotehnoloogia Kolledži tudeng Aleks Luik. 1691 meetri kõrgusel merepinnast asuval legendaarsel Medeu ovaalil toimunud võistluste avapäeval sai adaverelane 1500 meetris 21 osaleja hulgas ajaga 2.04,08 19. koha, võitis poolakas Jan Szymanski rajarekordit tähistava 1.47,32-ga. Järgmisel päeval püstitas Luik oma hooaja tippmargi 1000 meetris, aeg 1.17,43 andis 26 startinu seas 21. koha. Ka sellel distantsil püstitati rajarekord: esikoha võitnud itaallane Mirko Giacomo Nenzi läbis 1000 meetrit ajaga 1.11,08. 5000 meetri distantsil sai taas esikoha Szymanski (6.43,96), Aleks Luik oli 14 osavõtja hulgas ajaga 7.48,01 kolmeteistkümnes.

Adavere kiiruisutamine oli esindatud ka kaks aastat tagasi Zakopanes peetud esimestel üliõpilaste MM-võistlustel. Nüüdseks tippspordist loobunud Mart Markus sai toona 1000 meetris 15. ning 1500 meetris 17. koha.