“Mediapolise” kolmas väljapanek paikneb Põltsamaa Muuseumis ja valgustab eestikeelse ajakirjanduse kujunemist ja arengut 1940. aastani vaimuliku ajakirjanduse näitel. Külastajatel on võimalik näha vanimaid eestikeelseid ajalehti ning sirvida saja-aastast “Ristirahva
Pühapäevalehte”. “Mediapolise” pani kokku Põltsamaal tegutsev Eesti Pressimuuseum, mille sihiks on väärtustada Põltsamaa rolli eestikeelse ajakirjanduse hällina. Hakkas ju Põltsamaa külje all Kuningamäel 1766. aastal ilmuma esimene eestikeelne ajakirjandusväljaanne “Lühhike öppetus”, mida pani kokku kohalik tohter Peter Ernst Wilde. Teda tõlkis August Wilhelm Hupel.
Vooremaa rõõmustab, et Põltsamaa ajakirjandusmuuseum hakkab ilmet võtma. Nelja inimese algatus asutada Põltsamaale Eesti ajakirjandusmuuseum on igati tänuväärne üritus. Paremat kohta kui Põltsamaa on selle muuseumi jaoks Eestis ehk raske ettegi kujutada.
2016. aastal saab Eesti ajakirjandus 250-aastaseks. Millega seda siis veel tähistada, kui sellega, et meil on selleks ajaks oma ajakirjandusmuuseum.
Vooremaa toimetusel on üht-teist pakkuda, muuseumi mõte pani inimesed otsima sobivaid eksponaate. Kutsume üles kõiki, kel on midagi olulist ajakirjanduse ajaloo seisukohast, seda muuseumile loovutama.
Tubli teo tegi Laiuse mees Juhan Reimann, kes annetas muuseumile ligi 80 nimetust aastatel 1875-1945 ilmunud Eesti ajalehtedest ja ajakirjadest. Ajakirjandusmuuseumist saab kogu Eestile kasulik ettevõtmine.
11. juuli 2009