Aimar Andruse sai U23 EM-il 12. koha

Ungaris Szombathelys peetavatel U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel maadluses sai Aimar Andruse (Põltsamaa SK Nipi) eile vabamaadluse kehakaalus kuni 70 kg kaheteistkümnenda koha.

Mullu täiskasvanute EM-il 11. koha saanud 20aastasele põltsamaalasele andis loos kohe avaringis vastaseks U23 vanuseklassi EM-võistlustel eelmisel aastal hõbemedali võitnud Valgevene maadleja Surko Rašitkanovi. Andruse läks küll juba pooleminutilise maadluse järel 1:0 juhtima, kuid esimese kolmeminutilise maadlusperioodi viimastel sekunditel õnnestus valgevenelasel teha kaks kahepunktilist võtet ning minna vaheajale 4:1 eduseisus.

Teisel perioodil suurendas Rašitkanov veel oma edumaad, üheksa sekundit enne maadlusaja lõppu sooritatud heide tõi talle 9:1 punktivõidu.

Veerandfinaalis sai Surko Rašitkanov vähem kui kahe minutiga seljavõidu ungarlase Csaba Vida üle, poolfinaalis jäi ta aga alla Gadžimurad Omarovile (Aserbaidžaan) ning see tähendas, et Aimar Andruse lohutusringis maadlust jätkata ei saanud. Eile õhtul peetud finaalkohtumises oli Omarovi vastaseks Zaurbek Sidakov (Venemaa).