Aimar Andruse sai juunioride EMil seitsmenda koha

Rumeenia pealinnas Bukarestis peetud juunioride Euroopa meistrivõistlustel maadluses sai Aimar Andruse vabamaadluse kehakaalus kuni 66 kg seitsmenda koha.

Märtsikuus Riias peetud tänavustel täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel kõrge 11. koha saanud 19aastane Aimar Andruse (Põltsamaa SK Nipi) alustas ka omaealiste tiitlivõistlust edukalt. Kahekümne kahe maadleja osavõtul peetud turniiri avamatšis teenis ta kahe minuti ja kaheksa sekundiga võiduks piisava 10:0 eduseisu itaallase Vendel Toffanini vastu.

Järgmises kohtumises pidi Aimar Andruse tunnistama aga türklase Enes Vahit Uslu 12:0 paremust. Mullu juunioride Euroopa meistriks tulnud Uslu siiski kiiret võitu ei saanud, võiduks vajalike punktide kogumiseks kulus tal üle viie minuti maadlusaega.

Kuna türklane alistas ka kaks järgmist vastast ning jõudis taas finaali, sai Aimar Andruse jätkata maadlust lohutusringides.

Uslule kahes esimeses ringis kaotanud meeste omavahelises matšis oli põltsamaalane taas võidukas – kreeklase Georgios Martidise punktidega 12:2 võitmiseks kulus tal täpselt kolm minutit.

Pronksimatšile pääseja otsustanud matšis Aimar Andruse jõud siiski rauges ning ligi viieminutilise maadluse järel tuli tal 5:12 kaotusseisus olles võtta vastu seljakaotus ungarlaselt Csaba Vidalt.

Neljas kohtumises teenitud tehniliste punktidega jäi Aimar Andruse plusspoolele: tema teenitud 27 punktile vastasid vastased 26 punktiga.

Kehakaalus kuni 66 kg tuli juunioride Euroopa meistriks venelane David Bajev, kes alistas finaalis punktidega 14:8 Enes Vahit Uslu. Pronksimatšides teenisid võidu Giorgi Sulava (Gruusia) ja Csaba Vida.