Aimar Andruse maadles EM-il esikaheksasse

Rumeenia pealinnas Bukarestis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel maadluses tegi kaasa ka Põltsamaa SK Nipi sportlane Aimar Andruse, kes kehakaalus kuni 74 kg jagas 7.–8. kohta. Andruse oli eestlastest ainus, kes Bukarestis vabamaadluses võistles. Tema treeneriteks olid EM-il Johanna Kikkas ja Ahto Raska.

„Kokkuvõttes olen saavutatuga kindlasti rahul,” ütles turniiri lõpetanud Andruse. „Astusin sammu jälle edasi ning tulevikule mõeldes andis see EM-võistlus tublisti eneseusku juurde.”

Kehakaalus -74 kg tuli Bukarestis matile 22 maadlejat. Andruse alustas võistlust teisipäeva ennelõunal, kohtudes kvalifikatsiooniringis Poola esindaja Mateusz Dariusz Kampikuga. Meie maadleja jäi alguses küll punktidega 0:1 taha, kuid oli edasises matšis selgelt aktiivseim pool, juhtides 4:1, 6:3, 10:3 ja lõpuks võites kindlalt 12:3.

Kaheksandikfinaalis tuli seejärel aga meie sportlasel vastu minna Prantsusmaad esindava Zelimkhan Khadjieviga. Kogenud maadlejaga, kes võitis möödunud aastal EM-ilt hõbeda ja oli 2016. aasta Rio olümpial kaheksas. Andruse maadles sitkelt, kuid pidi siiski vastu võtma punktikaotuse 1:7. „Vastane oli tiitlitega mees, kes lihtsalt oli parem,” tunnistas Andruse.

Meie sportlase õnneks jõudis Prantsusmaaa maadleja finaali ja see võimaldas Andrusel jätkata maadlemist lohutusringis. Siin kohtus meie mees eile kõigepealt austerlase Simon Marchliga. Andruse maadles hästi ja teenis raske, kuid väärtusliku 5:3 võidu. Sellega jõudis eelmisel aastal U23 EM-il 8. koha saanud maadleja kaheksa tugevama hulka nüüd ka meeste konkurentsis.

„See oli tasavägine matš, kuid austerlane hakkas teises maadluspooles väsima. Siis aga õige maadlus alles algabki,” tunnistas Põltsamaa sportlane.

Järgmiseks vastaseks tuli Aimar Andrusele Gruusia esindaja Avtandil Kentchadze. Taas mees maailma tipust. Kohe esimesel minutil vigastas grusiin kõrva, nii et verd lahmas kogu aeg ka Andrusele. Kohtumine katkestati mitmel korral. Andruse sõnul oli vastane märksa kõrgemast klassist. „Olen rahul, et häbisse ei jäänud ja võtsin ikka mõned punktid ka ära,” lausus punktidega 3:12 matši kaotanud Andruse.

„Kokkuvõttes jah oli EM õnnestumine. Eelmisel aastal olin U23 EM-il kaheksas, nüüd teenisin sama koha meeste klassis,” ütles Andruse, kes nüüd mõneks ajaks koju puhkama tuleb, et siis Ukrainas uut treeninglaagrit alustada.

„Töö käib järgmiste suurte võistluste nimel. Olulisematest võistlustest seisavad juuli algul Minskis ees Euroopa mängud ja sügisel ootab Kasahstanis MM-võistlus, kus jagatakse juba olümpiapääsmeid. Valmistun selle nimel võitlema.”