Adaverelased Tartu rulluisumaratonil edukad

Pühapäeval toimunud kümnendal Tartu rulluuisumaratonil võitis meeste põhidistantsil esikoha Marten Liiv, naistest sai Saskia Alusalu teise koha.

Marten Liiv lõpetas 42 kilomeetri pikkuse põhidistantsi ajaga 1:11.28 ning edestas finišis tallinlast, samuti kiiruisutajana endale nime teinud Kaspar Kaljuveed seitsme sekundiga. Peagrupp lõpetas võitjast 49 sekundit hiljem. Kolmanda koha sai leedulane Viktoras Cesulis,. kellele järgnesid Reinis Znotinš (Läti), juunioride maailmameister Sebastian Tigreros (Venezuela) ning Robert Pundurs (Läti).

Naistest oli ajaga 1:12.26 kiireim üldarvestuses 17. koha saanud valgevenelanna Marina Zujeva. Saskia Alusalu lõpetas üldarvestuses kahekümne neljandana, kaotades Zujevale kolme minuti ja 18 sekundiga. Naistest sai kolmanda koha Diana Kaareste (1:16.48).

Põhidistantsi ajaga 1:16.44 lõpetanud ning üldarvestuses 27. koha saanud Kermo Voitka võitis esikoha M17 vanuseklassis, edestades teise ja kolmandana lõpetanud lätlasi Rodžers Petaksit ja Sandis Reinsonsit ligi nelja minutiga. Adaverre läks esikoht ka N20 vanuseklassis  ‒ 42 km ajaga 1:21.19 läbinud Tuuli Vaher oli üldarvestuses 61., naisrulluisutajatest sai ta aga seitsmenda koha.

Pika distantsi läbis taas ka 84aastane Erich Valksaar, kellele lõpuaeg 2:23.44 andis üldarvestuses 481. koha. M80 vanuseklassis oli Pajusi valla mees loomulikult kiireim.

42 kilomeetri pikkusel põhidistantsil sai lõpuaja kirja 507 rulluisutajat, poolmaratoni läbis 264 ning 10 km distantsi 156 liikumishuvilist. Kõigist rulluisumaratoni raames toimunud üritusest võttis aga kokku osa 1668 suuremat ja väiksemat uisutajat.