Juba mõnda aega on Eestis liikumas arvamused, et peagi jääb omavalitsustes töö seisma ja mitte raha, vaid töötajate puuduse tõttu. Faktid kõnelevad sama keelt. Ükskõik, millisesse tööpakkumiste portaali ka ei vaata, igal pool otsivad omavalitsused spetsialiste ja töötajaid. Põltsamaa valdki hakkab ehk nüüd kuidagi järje peale saama, aga veel mõni nädal tagasi oli üleval päris mitu tööpakkumist. Nüüd on neid alles kaks.
Miks see küll nii on, et neid töökohti on raske täita? Palganumber ei tohiks ju nigel olla.
Ehk on õigus ühel kaadrispetsialistil, kes väitis, et omavalitsused peaks n-ö latti veidi allapoole laskma. Kasvõi sotsiaalvaldkonna töötajate puhul. Vahel ei ole inimesel, kes aastaid head tööd teinud ja asja jagab, kõrgkooli lõpudiplomit ette näidata. Sest sel ajal, kui tema tööle asus, polnud kõrgharidus selles ametis kõige olulisem. Võiks ju siinkohal hinnata ka aastatepikkusega tööga omandatud oskuseid ja teadmisi, mitte pelgalt paberit.
Lahkuvad spetsialistid, vahetuvad vallavanemadki. Kas saavad ametist priiks umbusalduse tõttu või lahkuvad ise vabatahtlikult. Küllap vajavad lihtsalt puhkust ja rahu, sest poliitilistes tuultes lõõtsumine pole kerge. Uutele tulijatele vaadatakse algul lootusrikkalt otsa. Et uus inimene teeb imesid. Aga muudatused ei seisa inimeste taga, vaid johtuvad siiski võimalustest. Jõgeva valda juhtima asuv Taavi Aas on puhtalt finantsinimene. Saame siis mõne aja pärast teada, et kuidas selle valla rahakotiga lood on. N-ö puusal tulistaja ja tühjade lubaduste jagaja uus vallavanem kindlasti pole. Ja see annab lootust.