Eile algas järjekorras juba üheteistkümnes metsanädal, mille motoks on “Las jääda ükski mets”. Metsanädala esimesel päeval kuulutati esmakordselt välja ka metsapealinn, milleks tänavu on Räpina. Metsanädala üritused toimuvad kõikjal Eestis, nii et ka metsaga muidu üliharva kokku puutuvad paadunud linlased saavad aru, et midagi on just metsaga teoksil.
Traditsiooniline metsameeste kohtumisaeg jätkab väljakujunenud programmiga, mis on saanud ka annuse värsket verd. Esmakordselt räägitakse koolitundide läbiviimisest looduses. “Õues õppimise päeva” eesmärk on suunata koole senisest enam viima osa õppetunde läbi vabas looduses. Selline õppimismoodus on väga populaarne näiteks Põhjamaades. Muide, väike Pala Põhikool on seda juba tublisti praktiseerinud. Neil on Eesti kauneima ümbrusega kool, kus õues õppimine väga populaarne. Nii et kogemusi tasub saama minna just Palalt.
Metsamehi kohtab järgmisel nädalal nii Räpinas, Varstu vallas Krabil, Raplas, Luual, Hiiumaal, Audru vallas kui ka mujal Eestis.
Rikkalikku üritusteprogrammi kuuluvad seminarid, näitused, maastikumäng, näidisõpipäev, maamess, erametsapäev ja palju muid maakondlikke üritusi. Traditsiooniliselt selgitatakse parimad välja langetaja-laasija võistlustel.
Metsanädala laulupealkirjast “Las jääda ükski mets” välja kasvanud moto pärineb laulu- ja tantsupeo korraldajate metsaistutamise ideest. Jõgevamaal pakuti metsaistutamise võimalusi seitsmes kohas kokku 1353 inimesele. Juba 19. märtsi õhtupoolikul ehk mõni päev pärast eelregistreerimise algust polnud Jõgevamaal enam ühtegi metsaistutaja kohta. Järelikult tahavad meie inimesed metsa minna. Nüüd kevadel ilusa ilmaga on see lausa kosutav. Nii et minge metsa!