Karl Sakrits sai Narvast näitlejapreemia

Festivalil, mis leidis aset kultuurikeskuses Rugodiv, osales 16 kooliteatrit kogu Eestist. Jõgevamaad esindas peale Liblikapüüdja veel Palamuse Gümnaasiumi kooliteater. Lavastusi hindasid teatrikriitikud Madis Kolk ja Rait Avestik, näitleja Sheila Kolk, kooliteatrijuht Valter Uusberg ning lavastaja ja Eesti Harrastusteatrite Liidu esimees Jaan Urvet.

Et mitte liialt rõhutada võistlusmomenti, ei jagata Harrastusteatrite Liidu egiidi all toimuvatel kooliteatrite riigifestivalidel laureaaditiitleid. See-eest antakse välja hulgaliselt näitleja-, eri- ja truppide preemiaid. Naisnäitlejapreemiaid anti välja neli, meesnäitlejapreemiaid viis. Et Karl Sakrits ühe neist endale sai, on märkimisväärne saavutus, sest konkureerida tuli tal ju endast enamasti tunduvalt vanematega: Karl on nimelt alles VII klassi poiss. Trupipreemiad viisid seekord koju Kadrina Keskkooli näitering, Rapla Ühisgümnaasiumi kooliteater Ega Vist, Saaremaa Ühisgümnaasiumi luuleteater Krevera, Varstu Keskkooli näitering ja Narva Kesklinna Gümnaasiumi näitetrupp N & JU Alanders. Kui narvakad välja arvata, on kõik trupipreemia pälvinud olnud kõvad tegijad Betti Alverile pühendatud luulepäevadel Jõgeval ning samad trupid viisid koju ka tänavuste Saaremaa Miniteatripäevade laureaaditiitlid.

Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahuri sõnul oli festival korraldusliku poole pealt üpris kaootiline. Näiteks söögikorrad langesid hoopis teistele aegadele, kui päevakava ette nägi ning nii Liblikapüüdja kui ka mõni teine trupp pidi etenduse andma peaaegu tühjale saalile, sest rahvas oli parasjagu kahe kilomeetri kaugusele kõhtu täitma saadetud. Ka Rugodivi tehniliste töötajatega (valgustajad jt) suhtlemine oli keeruline, sest keegi neist ei mõistnud sõnagi eesti keelt.

“Tagantjärele teevad need asjad juba nalja, aga kohapeal ajasid marru küll,” ütles Lianne Saage-Vahur.

Palamuse kooliteatri lavastaja Liisi Tegelmann sai vaatamata sellele, et tema lavastus “Biurum” ühtki preemiat ei pälvinud, Narvas kogemuse võrra rikkamaks.

“Ära käia tasus Narvas küll. Nüüd tean paremini, mida ja kuidas teha, kui kooliteatri liinis veel edasi peaksin tegutsema,” ütles peatselt Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetav Liisi Tegelmann.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus