Pala kultuurimaja direktor Tiina Eres on juhendanud kümme aastat Palal nii laste kui ka täiskasvanute näitemängutegemist ning viimastel aastatel annab tunde Pala kooli draamaklassis. Õpetajate näitering mängib aga tema käe all esimest korda.
Sügisel kooli 75. sünnipäeva eel võeti nõuks mängima hakata mängima R. Thomasi kuulsat näidendit “Kaheksa armastavat naist”. Tiina Eres pani lavastuse kokku ja õpetas osad selgeks. Esietendus anti 18. oktoobril ja üles astus kaheksa Pala kooli vaprat õpetajat – Liina Ainsalu, Inna Lamp, Katrin Puusepp, Mairi Mandel, Helle Värs, Merike Kull, Maila Kolberg ja Marve Juursalu.
Mängiti nii kooli juubeli tähistamisel kui ka kultuurimaja 35. aastapäeva puhul. Esinemas on käidud ka Mustvee kultuurikeskuses, Kasepää rahvamajas ja Maarja koolis. Etendustest saadud tulu on läinud Pala kooli erivajadustega lastele õppevahendite muretsemiseks. Kokku on õpetajad oma näitemängu tänaseks mänginud üldse seitsmel korral.
Kuigi õpetajad on esinemise kui sellisega harjunud, nõudis festivalile minek siiski koolitöö vahele lisaproove ning uustulnuka rollis olemine üksjagu närvikõdigi. Oli ju ka valdav osa seitsmeteistkümnest trupist suurematest keskustest pärit ja varasemate festivalikogemustega.
Kõigele vaatamata läks Pala õpetajatel hästi ja nende ülesastumine võeti soojalt vastu. Pealegi oli neil võimalus mängida Ugala suurel laval, samal ajal, kui kahe festivalipäeva jooksul enamikul truppidest väikesel laval mängida tuli. Et Pala trupp mängis laupäeval suurel laval ainsana ja päeva lõpus oli kõikidel festivalil osalenutel võimalus kaasa elada Ugala etendusele “Triumfikaar”, võis ju hea tahtmise korral nende truppi ka Ugala näitlejate soojendustrupina käsitleda. Igatahes andis see omakeskis täiesti põhjust nalja visata.
Pala trupi esinemise lõpus astus lavale kunagine Pala kooli vilistlane Peeter Aun, kes on praegu Viljandis väga tunnustatud kullassepp, tänas kodukooli õpetajaid meeldiva näitemängu eest ning andis üle isikliku kingitusena graveeritud kristallvaasi.
VAIKE KÄOSAAR