Möödunud neljapäeval Jõgeva kultuurikeskuses toimunud 112-liikmelise Jõgevamaa diabeetikute seltsi üldkoosolekul tehti kokkuvõtteid eelmisest tegevusperioodist ja tutvustati tulevikuplaane.
Koosoleku algul mälestati Aavo Aru, kes juhtis Jõgevamaa diabeetikute seltsi alates asutamisest 18. maist 2000 kuni 2020. aasta detsembrini. Tema eestvedamisel jõuti silmapaistvate tunnustamisteni. Möödunud aastal valiti Jõgevamaa diabeetikute selts maakonna parimaks kodanikuühenduseks ja seltsi 20. aastapäeva tähistamine kuulutati parimaks kodanikuühenduse projektiks. Seltsi tänane juhatuse esimees Aivar Pint nimetas neid sündmusi eelmise aasta pärliteks.
„See on suur tunnustus ja siinkohal tänan kõiki, kes võtsid vaevaks kirjutada kodanikuühenduse konkursile, et neile läksid korda seltsi korraldatud üritused,“ märkis ta.
„Diabeeti haigestub järjest rohkem inimesi. Õigeaegne diagnoos ning ravi suudavad säilitada kauem inimese töövõime ja enesega toimetuleku ning vältida diabeediga kaasnevaid tüsistusi. Teabepäevadel ja teistelgi sündmustel jagame infot diabeedi ravivõimalustest ja -meetoditest, abivahendite kasutamisest. Peame oluliseks kogukonna liikmete teadmiste ja oskuste tõstmist diabeediga toime tulemisel, tulemuslikku koostööd kohalike omavalitsuste ja teiste mittetulundusühingutega.
Abivahendite Keskuse ITAK füsioterapeut Margit Mäll esines Jõgevamaa diabeetikute seltsi üldkoosolekul põhjaliku ettekandega.
„Abivahendeid läheb vaja igapäevaseks toimetulemiseks, eriti liikumiseks, milleks kasutatakse keppe, rulaatoreid, ratastoole. Samuti on neid tarvis riietumiseks, söömiseks,“ ütles Margit Mäll usutluses Vooremaale.
„Sooviga abivahendeid soetada tuleks esmalt pöörduda perearsti poole, kes hindab tervislikku seisundit, toimetulekuvõimalust ja väljastab vajadusel tõendi, mis võimaldab abivahendit osta soodushinnaga,“ ütles Margit Mäll.
JAAN LUKAS