Saalihoki meistrivõistluste põhiturniir lõppes Tähe võiduga

26. Eesti meistrivõistluste Paf-saalihokiliiga põhiturniiri viimases mängus võitis Jõgeva spordiklubi Tähe esindusmeeskond koduhallis spordikeskuses Virtus Sinimäe spordiklubi võistkonda tulemusega 15:2.

Tähe esindusmeeskond võitis ülivõidukas kohtumises vastast esimesel poolajal 4:1, teisel 7:0 ja kolmandal 4:1. Resultatiivsed olid Mario Paulus (0+1), Mathias Einamann (0+1), Timo Kotkas (1+0), Raul Kivi (1+0), Rasmus Randoja (1+0), Erki Teder (1+1), Andreas Õun(2+0), Lauri-Robert Indus (2+0), Alex Guske (2+0), Margus Rosin (0+3), Ainars Juškevics (4+0) ja Peteris Freimanis (1+8). Külalismängijana tegi kaasa Lätist Peteris Freimanis, kes tunnistati meeskonna parimaks.
Traditsiooniliselt elas mängule kaasa rohkesti fänne. „Mina olen ka fänn, sest mu poeg, Margus Rosin mängib saalihokit,“ ütles sportlase ema Diana Rosin. „Kui tööl pole, tulen alati võistlusi vaatama. Tähe tegi täna hea mängu,“ lisas ta. Kaitsemängija Margus Rosin arvas, et ülekaalukas võit Sinimäe meeskonna üle polnud juhus, sest Jõgeva spordiklubi Tähe oli rohkem treeninud. „Saalihoki on minu hobi ja meeldib spordialadest kõige rohkem,“ ütles Margus.
„Väga põhjalikku ja asjatundliku treeneritööd teeb Marko Saksing,“ lausus Diana Rosin.
„Võidu nimel tuleb alati palju tööd teha. Nüüd ootavad meid veerandfinaalid, kus vastaseks peaks olema samuti Sinimäe võistkond. Medal on seekordsetel meistrivõistlustel Jõgeva spordiklubile Tähe kindlustatud,“ ütles lühiusutluses Jõgeva saalihoki eestvedaja Marko Saksing, kes on ka Eesti saalihoki liidu juhatuse liige.
Kokku kogus SK Jõgeva Tähe esindusmeeskond põhiturniiril kokku 30 punkti. Väravate vaheks oli 111:33. Resultatiivsemad mängijad põhiturniiril olid Mathias Einamann 32 punkti (14+18), Ainars Juškevics 19 punkti (15+4), Peteris Freimanis 19 punkti (4+15) ja Sven Uue 19 punkti (14+5).