Põltsamaa vallas Kamari külas on esmaspäevast reedeni 32 poissi-tüdrukut lastelaagris. Laagrilised korrastavad ja kaunistavad koduküla, omandavad uusi teadmisi ja oskusi ning veedavad vaba aega sportides ja mängides.
Iga päev Kamari lastelaagris algab hommikuse rivistusega, mil heisatakse ka laagri lipp. Mitmete tööde tegemisel on laste juhendajateks külaelanikud. “Lapsed puhastavad prahist seltsimaja ruume, mis lähitulevikus kasutusele võetakse, laovad seltsimajale küttepuid riita, niidavad ja trimmerdavad haljasalasid, korrastavad spordiväljakut, värvivad üle puukujusid ja mänguväljaku atraktsioone,” rääkis Kamaris elav Põltsamaa vallavolikogu esimees Liia Lust, kes on üks laagriliste juhendajatest. Kamari Haridusseltsi esinaine Kalli Kadastik juhendab aga rühma, kes töötab kooli sööklas. Laagriülemaks on Vaike Niklus
Meie tänavuse lastelaagri motoks on “Mets ja loodus”, seepärast kohtutakse ka selle ala asjatundjatega. Esimesel laagripäeval kõneles piirkondlik metsamajanduse peaspetsialist Rando Olmer vääriselupaikadest. Kolmapäeval käidi külas Lustivere lähedal asuvas Läti- Tõnise talus, mille peremees Margus Ulp pajatas jahindusest, topistest ja jahilaskmisest. Täna räägib Esku-Kamari Kooli juhataja Eda Miljand kodukoha taimestikust. Lindude pesakastide meisterdamist õpitakse aga Kamari noormehelt Priit Nisult, kes Võrumaa Kutsehariduskeskuses puidutehnoloogiat õpib.
Teisipäeval sõitsid laagrilapsed Viljandimaale Saarepeedile, kus nad said suure mullikilest õhupalli sees mäest alla lasta. Koos oma küla lastega viibib laagris ka neid, kes ise elavad Tartus, Tallinnas või Viljandis, kuid kes on suvel siin vanavanemate juures.
“Korraldame lastelaagrit Kamaris kuuendat suve ja see on alati oodatud ettevõtmine. Kui aasta algul külas plaane peetakse, tunnevad lapsed huvi, kas laager ikka tuleb ja kaua kestab. Arvatakse sedagi, et laagriaeg võiks ka pikem olla,” ütles Kamari külavanem Indrek Eensalu.
JAAN LUKAS