Tallinna Ülikool on õpihimuliste kohtumispaigaks ka suvel

Tallinna Ülikooli suveülikool kutsub taas kõiki huvilisi õppima. Lisaks erinevatele eestikeelsetele kursustele toimuvad ka mitmed rahvusvahelised suvekursused, mille tänavuseks peakülaliseks on maailmakuulus linnaplaneerija Edward Soja.

Õppimisest ja teadmiste täiendamisest huvitatutele pakub tänavune suveülikool võimalusi valida juhtimise, koolitamise, isikliku arengu täiendamise, filmi- ja fotokursuste, psühholoogia, kunstiteraapia, õpetajaseminaride ning mitmete teiste kursuste vahel. Eestikeelseid kursusi viivad läbi näiteks Voldemar Kolga, Peeter Tulviste, Larissa Jõgi, Anu Virovere, Kaia Köster, Marin Gross, Koidu Tani-Jürisoo, Reeda Tuula jpt.

Suveülikooli kursused toimuvad augusti lõpuni ja pakuvad ainulaadset võimalust õppida vabamas õhkkonnas, avastada kauneid Eestimaa paiku, kohtuda kolleegidega ning sõlmida uusi tutvusi inimestega teistest organisatsioonidest ja riikidest.

14. juulist 1. augustini toimuvad ka mitmed rahvusvahelised suvekursused. Tänavune peakülaline Los Angelese California Ülikooli professor Edward Soja, kes lisaks suveülikoolis loengute lugemisele, peab ka avaliku loengu “The Urbanization of the World / The Globalization of the Urban”, mis peetakse 25. juulil algusega kell 17 Tallinna Ülikoolis. Edward Soja loengud on osa rahvusvahelisest kursusest „Ruum, maastik, linn: distsipliinid ja vaatenurgad”, mis toob Eestisse ka Londoni Ülikooli emeriitprofessori György Schöpflini, Läti Ülikooli professori Irina Novikova, Aberdeeni Ülikoli professori Timothy Ingoldi, Bristoli Ülikooli doktori Veronica della Dora, Rootsi Põllumajandusteaduste Ülikooli professor Kenneth Olwigi, Glasgow Ülikooli doktori Hayden Lorimeri, Jason Finchi Åbo Akadeemiast, Tartu Ülikooli professori Kalevi Kulli ja Londoni Ülikooli lektori doktori Meike Wulfi.

Teistel rahvusvahelistel kursustel on võimalik õppida eesti, vene, itaalia, hispaania ning inglise keelt ja kultuuri nii algajate, kesktaseme kui ka edasijõudnute gruppides. Selleaastane prantsuse keele ja kultuuri kursus keskendub Euroopa Liidu temaatikale. Võimalik on osaleda ka Eesti sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika strateegia või filmikursustel, ning ja suhtekorralduse töötubades. Suveülikoolist huvitatud saavad osa võtta ka joonistamise ja maalimise kursusest, kus on võimalik Eesti Kunstiakadeemia õppejõudude juhendamisel maalida nii stuudios, looduses kui ka Tallinna vanalinnas.

Suveülikooli kursused toimuvad peamiselt Tallinnas, aga ka Haapsalus, Aegviidus, Otepääl ning Luual. Lisaks kursustele on suveülikooli raames planeeritud eriline üritus – Siberi Ekspress. Rongiga reisitakse läbi Venemaa, reisi sihtpunktiks on Vladivostok. Lisaks erinevate Venemaa linnade külastamisele, on osalejatel võimalik reisi jooksul kuulata loenguid Eesti-Vene ning Vene-Euroopa Liidu teemadel, aga ka laiemalt Vene-staatusest maailmas.

Praeguseks on rahvusvahelistele suvekursustele registreerunud üle 200 inimese mitmelt poolt Euroopast, Aasiast, Ameerikast ja Austraaliast, kokku 35 riigist.

Suveülikooli korraldavad Tallinna Ülikooli instituudid, kolledžid ja keskused. Kursuste mitmekesisuse ja sisukuse tagamise eesmärgil tehakse mitme kursuse raames koostööd erinevate partneritega nagu Bologna Ülikool, Chieti-Pescara  Ülikool, Kesk-ja Ida-Euroopa ja Balkanimaade keskus, Põhjamaade Keskajauuringute Tippkeskus, Eesti Instituut, Ameerika Ühendriikide saatkond, Suurbritannia saatkond, Ungari saatkond,  Euroopa Parlament, Eesti Vabaõhumuuseum, teadusvõrgustik Nordic Landscape Research Network, maa-arhitektuuri ja -maastike uurimise ja hoidmise riiklik programm, Soome Kirjanike Liit jpt.  

KADRI KIIGEMA,

Tallinna Ülikooli avatud ülikooli büroo juhataja

blog comments powered by Disqus