Jalgpalli liigaturniiridel algas viimane mängudekuu

Eesti meistrivõistlustel jalgpallis on madalamates liigades alanud viimase kuu mängud. Jõgevamaa klubid teenisid küll viimases voorus punktilisa, kuid tabeli üldpilti see oluliselt ei muutnud. Midagi rõõmustavat ei ole hooaeg pakkunud.

II liigas teenis möödunud laupäeval võõrsil siiski väärt võidu FC Jõgeva Wolves, alistades 3:2 (1:1) Tartu JK Tammeka III meeskonna. Võidupunktid ei tulnud kergelt, sest esimesel poolajal oldi tagaajaja rollis ning pea pool mänguaega mängiti kümnekesi.

Wolves jäi 0:1 kaotusseisu 18. minutil, mil oli täpne Emmanuel Testimony Odeh, kuigi kaks minutit varem oli sama mees jätnud realiseerimata penalti. Mängu 38. minutil „hundid” viigistasid, kui värava tegi Tarvo Padar. 51. minutil skooris liigaturniiril juba 17. korda Eduard Kovbasnjuk, viies Wolvesi 2:1 ette. Kuid viis minutit hiljem teenis teise kollase kaardi (kokku näidati Jõgeva meeskonna mängijatele kollast kaarti kuuel korral) Mihail Gutak ja eemaldati mängust. Nii jäi Wolves lõpuni väljakule kümnekesi.

Ja kui 59. minutil Odeh oma teise väravaga viigistas mänguseisu, tundus, et 2:2 tulemus jääbki püsima. Aga Wolvesi meeskonna püüdlused viisid neid sihile ja kohtumise viimasel minutil meisterdas võiduvärava meeskonna kapten Denis Serikov. Wolves oli saanud vajaliku 3:2 võidu.

Jõgeva SK Noorus-96 müdistas samal ajal Tallinnas Lasnamäel sealse FC Ajax meeskonnaga. Nagu sel hooajal juba tavaks saanud ilma vahetusteta mänginud Noorus teenis kolm kollast kaarti vastaste viie vastu. Lisaks jätsid väljakuperemehed realiseerimata penalti. Nii et kokkuvõttes 0:0 viik ja mõlemale tabelisse üks punkt.

Neli vooru enne turniiri lõppu on SK Noorus-96 23 punktiga 10. ja FC Wolves 19 punktiga 12. kohal. Eeloleval pühapäeval mängivad mõlemad meeskonnad kodus. Noorus JK Narva Trans II-ga ja Wolves Sillamäe Kaleviga. Mõlemad vastasmeeskonnad kuuluvad tabeli tippu.

Vaimastvere SK Illi /SK Noorus-96 ühendmeeskond mängis III liigas pühapäeva õhtul Tartus EMÜ SK meeskonnaga. Ainult üheksa väljakumängijaga võidelnud SK Illi kaotas lõpuks suurelt 2:11 (1:4). Seejuures avas Denis Kazakov 12. minutil skoori ja Vaimastvere eduseis püsis üksteist minutit. Edasises mängus domineerisid juba tartlased. Oma teise väravani jõudis Jõgeva meeskond viimasel minutil, mil skoori tegi Reio Praats.

Kaks vooru enne turniiri lõppu on SK Illi 11 punktiga eelviimasel 11. kohal. Sel laupäeva mängitakse kodusel Vaimastvere Arenal tabeli viimase FC Äksi Wolvesiga.