Kolmandat aastat toimuvas kutsekoolinoorte koolitusprogrammis Samsung Digi Pass asub võidu digilahendusi looma kümme 14-20aastaste noorte meeskonda õppeasutustest üle Eesti. Luua metsanduskooli õpilased soovivad muuta metsamajandaja elu tarkvaralahenduste abil lihtsamaks.
Luua metsanduskooli metsuri eriala õpilased soovivad veebruariks välja töötada uuenduslikke lahendusi, tarkvara droonile ja Android-seadmele, mis teeb metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga. Meeskonda Flying Forest kuulub kolm noormeest: Romert Rehe, Mihkel Märtin ja Silver Pärn.
Meeskonna juhi Silver Pärna sõnul tahavad nad tehnoloogia abil lahendada probleemi, kui metsa mõõtmiseks peab kasutama erinevaid tööriistu, mida on ebamugav kaasas kanda. Tarkvara, mis kasutab drooni abi, asendaks tema sõnul enamiku metsas kasutatavaid mõõtmisvahendeid.
„Kui hetkel metsamees ei näe, mis toimub puu ladvas, siis drooni abil saab näiteks märgata mõnda olulist seenhaigust. Samuti on metsas raske teostada mõõtmisi, kui alusmets on tihe. Drooniga on võimalik saavutada täpsed mõõtmistulemused, olenemata alusmetsa tihedusest. Meie tarkvara aitab metsamajandajal hoida kokku töötajaid, aega ja raha,“ kirjeldas ta võistlusideed.
„Drooniga saab mõõta metsatagavara, kasutades kolmemõõtmelist pilti. Drooni tarkvara suudab mõõta puude kõrgust, läbimõõtu ja puistu tagavara. Selle põhiline kasutusvaldkond on metsandus. Tarkvara saab kasutada ka ilma droonita, tavalises nutitelefonis. Tarkvara suudab mõõta puu kõverusi, mida hetkel turul keegi veel edukalt teha ei suuda,“ lisas Pärn.
Kõik meeskonnaliikmed peavad oma digioskuste taset eeskujulikuks: enda sõnul valdavad nad vabalt oma eriala digilahendusi ja suudavad ise õppida kiiresti kasutama ka uusi erialaseid äppe.
Pärn arvab, et digitehnoloogia mõjutab oluliselt ka metsuri erialal töötamist ning tuleviku karjäärivõimalusi. „Infotehnoloogia teeb metsanduses kindlasti töö lihtsamaks ja samas kiiremaks. Informatsiooni hankimine muutub olulisel määral, digilahendustega on oluline kaasas käia.“
VOOREMAA