Noorus viigistas liidriga

Möödunud mängudevoor Eesti jalgpallimeistrivõistlustel oli maakonna meeskondadele edukas. SK Noorus-96 ja SK Illi said viigipunkti oma tabeli liidritelt ning FC Jõgeva Wolves maitses võidurõõmu.

Meistrivõistluste II liigas palliv Jõgeva SK Noorus-96 mängis võõrsil 2:2 (1:2) viiki tsoonitabeli liidri Raasiku FC Joker meeskonnaga. Vaid tosina mehega mänginud Nooruse meeskond asus kohtumist 20. minutil Lauri-Robert Induse väravast 1:0 juhtima. Vaheajale mindi siiski juba 1:2 kaotusseisus, seejuures lõid väljakuperemehed oma teise värava poolaja üleminutil.

Kuid 83. minutil jõudis Jõgeva meeskond Kristjan Kuldmägi väravast viigini. „Vastased mängisid oodatust kehvemalt, ilmselt tulid meid mütsiga lööma,” arvas Nooruse meeskonna keskväljamängija Priit Jõeäär. Ta ise teenis mängus kaks kollast kaarti, 39. ja 89. minutil, kuid väljakukohtuniku eksimuse tõttu ometi punast kaarti ei saanud. Kokku teenis Jõgeva meeskond mängust neli kollast kaarti. Järgmise mängu peab tabelis 10. kohal asuv SK Noorus-96 maikuu viimasel päeval kell 20 Jõgeva aleviku staadionil, kui vastaseks on Kohtla-Järve JK Järve II.

Nooruse duubelmeeskond Vaimastvere SK Illi viigistas IV liigas väravaterohkes mängus 4:4 (2:2) Tartu FC Helios II meeskonnaga. Kuigi juba 8. minutil jäädi kodusel areenil 0:1 kaotusseisu, asuti Felix Ranne 16. ja Lauri-Robert Induse 25. minuti väravast 2:1 juhtima. Vaheajale mindi siiski 2:2 viigiseisul.

60. minutil jäi Vaimastvere meeskond taas tagaajaja rolli, kuid 83. minutil tegi oma hooaja esimese värava heas vormis olev vanameister Eduard Lehtmets ja mänguseis oli 3:3. Seda rõõmu oli aga sekunditeks, sest veel sama minuti sees lõid tartlased neljanda värava. Illi meeskond näitas aga tõelist võitlejahinge ja viimasel, 90. minutil tuldi kolmandat korda kaotusseisust välja. Kristjan Kuldmägi täistabamus tegi mängu lõppseisuks 4:4.

Vaimastverele kuulub lõunatsoonis hetkel teine koht FC Heliose II järel. Seda „tänu” kolmele loovutatud punktile registreerimata mängija kasutamise eest. Vastasel juhul oleksid vaimastverelased tabelijuhid.

Taas sai võidurõõmu nautida III liiga lõunatsoonis mängiv FC Jõgeva Wolves, kes oli laupäeva õhtul linna staadionil 2:1 (1:0) üle Võru FC Helios II meeskonnast. Jõgeva väravad lõid 10. minutil Eduard Kovbasnjuk ja 68. minutil Marko Murumaa. Võrulased jõudsid vastuväravani alles mängu esimesel üleminutil. Enne seda oli „huntide” mängija Mihail Gutak teeninud punase kaardi. Wolves jätkab oma tsoonis 3. kohal.

Eesti U19 Eliitliigas edukalt mängiv Jõgeva SK Noorus-96/ Põltsamaa Sport ühendmeeskond kohtub täna kell 17 Vaimastvere Arenal FCI Tallinna meeskonnaga.