Tähe U19 tiim võitis hõbemedali

Eesti U19 vanuseklassi saalihoki meistrivõistlustel võitis Jõgeva SK Tähe/Olivia 99 hõbemedali. Viie noortemeeskonna osavõtul peetud meistrivõistluste üheringilisel põhiturniiril võitis täisedu 12 punktiga esikoha Sparta Team Automaailm. Spartale 2:5 kaotanud Tähe järelkasvumeeskond kogus 9 punkti, järgnesid SK Noorus (6), Jäneda SK (3) ja EMÜ SK (0).

Reedel Tallinnas peetud kohamängud avas Tähe kindla 9:2 (5:0, 1:2, 3:0) võiduga SK Noorus üle. Seitsme minutiga 4:0 eduseisu saavutanud jõgevalaste parimana viskas Kristo Voitk kolm väravat.

Finaalmängus Sparta Team Automaailmaga juhtisid pealinlased 20. minutiks 2:0, kuid Andreas Õuna kahe arvulisest ülekaalust visatud värava toel suutis Tähe 32. minutiks seisu tasakaalustada. 2:2 viigiseis siiski kaua ei püsinud, juba järgmisel minutil viskas Sparta 30 sekundi jooksul kaks väravat ning 4 minutit enne kohtumise lõppu suurendati vahe juba kolmeväravaliseks. Mängu lõpus suutis Tähe ühe värava tagasi mängida, oma kolmanda värava visanud Õun oli täpne 21 sekundit enne lõpusireeni. Seega kaotus 3:5.

Hõbemedalid võitsid väravavahid Karl Kalm, Jaanus Tomson ja Karlos Viin, Andreas Õun (kapten), Rome Andro Moora, Aleks Deinekin, Ermo Narits, Margus Rosin, Lauri-Robert Indus, Sten Metsar, Heino Avi, Rasmus Randoja, Sten Siida, Alex Guske, Karlis Kirsimägi, Karl Kastan, Kristo Voitk ja treener Marko Saksing.

Tähe mängijad pälvisid kaks eriauhinda: Lauri-Robert Indus nimetati meistrivõistluste parimaks kaitsjaks ning Andreas Õun parimaks ründajaks.