Noored võitsid pronksi, Lootus jäi viiendaks

Eesti saalihoki U17 vanuseklassi meistrivõistlustel sai Jõgeva SK Tähe/Olivia 01 kolmanda koha. Mullu selles vanuseklassis esimesena medalita jäänud Tähe noortemeeskond lõpetas tänavu neljanda kohaga ka viie meeskonna osavõtul peetud põhiturniiri, kuid pronksimängus alistati 5:4 EMÜ meeskond.

Suures osas nooremate vanuseklasside mängijatest koosnev meeskond võitis kaheksast kohtumisest kolm, korra alistati seejuures tulemusega 4:2 ka põhiturniiril esikoha saanud Sparta Team Automaailm. Medalid jagati möödunud nädalal Tallinnas Õismäel peetud kohamängudega. Poolfinaalis jõgevalastel Spartat rohkem üllatada ei õnnestunud. 16. minutiks juhtisid pealinlased 4:0 ning kuigi seejärel vähendasid Alex Guske, Karl-Eerik Kukk ja Aleks Deinekin vahe minimaalseks, suutis Sparta edu hoida ning jõudis 5:3 võiduga finaali. Teises poolfinaalis alistas Noorus tulemusega 7:5 EMÜ.

Magus võit pronksimängus

Pronksimängus alistas Tähe EMÜ napilt 5:4 (2:2, 3:1, 0:1). Jõgevalased juhtisid 6. minutiks Guske ja Rome Andro Moora väravatest 2:0, kuid seejärel loovutati initsiatiiv tartlastele, kes saavutasid 25. minutiks 3:2 eduseisu. Järgnenud nelja minutiga õnnestus aga Tähel mäng taas enda kasuks pöörata. Moora ja Deinekini tabamustest läksid jõgevalased 5:3 ette ning kuigi EMÜ vähendas veel korra vahet, suudeti eduseisu hoida.

Pronksmedalid võitsid väravavahid Marten Teppan, Jaanus Tomson ja Karlos Viin, kapten Alex Guske, Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Aleks Deinekin, Margus Rosin, Rasmus Truuts, Sten Metsar, Rasmus Randoja, Sten Siida, Karlis Kirsimägi, Joonas Oja, Karl-Eerik Kukk, Karl Mark Tammsaar, Rauno Pärtel, Kristo Voitk ja treener Marko Saksing.

Tähe mängijatest pälvis Alex Guske meistrivõistluste parima ründaja eriauhinna. Finaalkohtumises võitis Sparta tulemusega 7:3 Nooruse.

Lootus esiliigas viiendaks

Esiliigaturniiri teise ringi viimase vooru kohtumises kaotas aga SHK Jõgeva Lootus laupäeval võõrsil Viimsi Kepile 3:9 (1:5, 2:1, 0:3) ning jäi esimesena poolfinaalist välja.

Hooaja jooksul peetud kümnest mängust võitis Lootus kuus. 13 resultatiivsuspunktiga (8+5) oli meeskonna edukaim Nikolai Roop, kellel järgnesid Mario Paulus 12 (5+7) ja Siim Hõim 7 (4+3) punktiga.

Esiliiga esimese tugevusgrupi paremusjärjestus: 1. Viimsi Kepp 21, 2. Sparta Team Automaailm III 20, 3. Ääsmäe 18, 4. Tartu Tornaado 14, 5. SHK Jõgeva Lootus 12, 6. Bändidos 9, 7. SK Rapla 8, 8. Sinimäe 3, 9. Telia 3 punktiga.

Mustvee edu kahanes

Hooaega üheksa võiduga alustanud SK Mustvee saalihokinaiskond sai Eesti meistrivõistluste esiliigas teise järjestikuse kaotuse, kui laupäeval jäädi Lähtel 2:6 (0:3, 0:2, 2:1) alla lähimale konkurendile Arencullele.

Tänavused eelmised omavahelised kohtumised 3:1 ja 6:5 võitnud Mustvee naiskond ründas ka nüüd aktiivselt Arenculle väravat, kuid vastastel õnnestus oma võimalused paremini ära kasutada. 24. minutiks juhtis Arenculle juba 5:0 ning avaväravani jõudsid esiliiga valitsevad meistrid alles 39. minutil. Mustvee skoori avas Reili Tooming, teise värava viskas Sandra Sagar.

Nüüd juhib SK Mustvee tabelit 25 punktiga. Arenculle jääb maha vaid ühe punktiga. Järgnevad Kuusalu Eluterve Naine (13), Finnish Flash (10) ja Järva-Jaani (6). Kahel paremal on põhiturniiril pidamata veel üks kohtumine. Mustvee mängib Järva-Jaaniga, Arenculle Kuusaluga.