Jõgeva vutimeeskonnad alustasid hooaega võidukalt

Möödunud nädalavahetusel Eesti jalgpallimeistrivõistlustel oma hooaja avamängud pidanud Jõgeva meeskonnad avasid oma võiduarve. II liiga põhja/ida piirkonna turniiri avakohtumises alistas Jõgeva SK Noorus-96 laupäeval võõrsil Maardu Linnameeskond II 3:0 (1:0) ja III liiga Lõuna piirkonna avavooru mängus võitis FC Jõgeva Wolves pühapäeval Tartus EMÜ SK 2:1 (2:0).

Meeskonna esindaja Priit Jõeääre sõnul tõi Noorusele võidu hea kaitsetöö. „Mäng oli, nagu hooaja algul ikka, tehniliselt rabe. Palju eksimusi ja valesööte, kuid õnneks kaitseliin toimis väga hästi. Kindlalt mängis väravavaht.”

SK Noorus-96 liigahooaja esimese värava lõi meeskonna mullune edukaim väravakütt Kaarel Põldma kohtumise 29. minutil. Sellel seisul mindi ka vaheajale.

1. minutil kasvatas Stenver Kleimann-Leimann jõgevalaste eduseisu juba kaheväravaliseks ning neli minutit hiljem oli Noorus-96-l võimalus vahet veelgi suurendada. Ilmse väravavõimaluse ärahoidmise eest teenis Maardu mängija Andrei Russak teise kollase kaardi. Kohtuniku poolt lisaks määratud 11 meetri karistuslööki aga Põldmal realiseerida ei õnnestunud.

Vastane lõpetas üheksakesi

Väljakul arvulise ülekaalu saanud jõgevalastel kolmas värav siiski tulemata ei jäänud, sest 83. minutil saatis Kleimann-Leimann palli kolmandat korda Maardu meeskonna väravavõrku. Talle oli see avamängus juba teine  täistabamus.

Mängu lõpuminutitel jäid väljakuperemehed platsile koguni üheksakesi, sest 74. minutil vahetusest sekkunud poolkaitsja Daniel Prigoda teenis 83. ja 87. minutil Noorus-96 rünnakute vägivaldse peatamise eest järjest kaks kollast kaarti ning eemaldati.

„Vastane mängis kogu aeg vea piiril ja kohtunik oli kaarte jagades ka võrdlemisi helde,” lausus eemaldamiste iseloomustamiseks Jõeäär. Tema enda väljavahetamine mängu 39. minutil oli põhjustatud traumast.

„Kokkupõrkes sai kannatada reie tagalihas. Loodetavasti ei ole midagi tõsist, vaid tegu on närvivaluga,” arvas Jõeäär.

Kahe vooru järel on täiseduga tabeli tipus mullu esiliiga B-turniiril mänginud Raasiku FC Joker. Neli punkti on neljal meeskonnal. Kolm punkti on kolmel tiimil, sealhulgas ka ühe mängu vähem pidanud Noorus-96-l.

Viimane mängis liigahooaja avamängu koosseisus Pelle Päivil, Jürgen Hiljurand, Andro Lepp, Priit Jõeäär (39. Kristjan Kuldmägi), Mihkel Kukk, Raul-Martin Sirkas, Marcus Mardimäe, Lauri-Robert Indus (77. Sten Juhanson), Stenver Kleimann-Leimann, Margo Parkala ja Kaarel Põldmaa.

Kui Vaimastvere Arena lähipäevil lumest puhtaks saadakse, peab Noorus-96 seal laupäeval tänavuse esimese kodumängu. Kell 14 algavas kohtumises on jõgevalaste vastaseks Tartu JK Welco II, kes on hooaega alustanud 1:1 viikidega Kohtla-Järve JK Järve II ja Sillamäe Kaleviga.

„Kas mäng ka reaalselt Vaimastveres saab toimuda, sõltub lähipäevade ilmast. Jääst lahti saamiseks on vaja tublisti sooja,” lausus Priit Jõeäär.

Ka Wolves avavoorus võidukas

Pühapäeval Tartus Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul peetud meistrivõistluste kolmanda liiga Lõuna piirkonna avavooru kohtumises teenis kolm võidupunkti ka FC Jõgeva Wolves, kui EMÜ SK alistati 2:1.

Wolves alustas kohtumist edukalt, sest juba 8. minutil avas Marko Murumaa skoori ning vaid kaks minutit hiljem suurendas Denis Serikov otse nurgalöögist vahe kaheväravaliseks.

Teisel poolajal kaldus initsiatiiv küll väljakuperemeeste poolele, kuid tartlased suutsid tagasi lüüa vaid ühe värava. Viimase 15 minuti jooksul mängisid jõgevalased seejuures ilma oma väravavahita. Kohtunikelt punase kaardi teeninud Kristo Päkkot asendas väravas kaitsemängija Andrei Smirnov.

Sel laupäeval kell 18 kohtub Wolves Vaimastvere Arenal Põhja-Sakala meeskonnaga, kes avavoorus kaotas võõrsil 0:2 Tulevikule.

Reedel alustab Tartus Tamme kunstmuruväljakul oma debüüthooaega ka Noorus-96 duubelmeeskond Vaimastvere SK Illi. Kui IV liiga Lõuna piirkonna avavooru mängus minnakse vastamisi Tartu FC Heliose II tiimiga.