Ääsmäele kaotanud Lootus langes viiendaks

Pühapäeval Virtuse spordikeskuses toimunud Eesti saalihoki meistrivõistluste esiliigaturniiri teise ringi mängus kaotas SHK Jõgeva Lootus Ääsmäele 4:5 (0:0, 2:3, 2:2) ning langes viimase vooru eel liigatabelis viiendale kohale.

Lootuse avavärava viskas Kaido Ingver Ats Püvi söödust 21. minutil, teise tabamuse said võõrustajad kirja 28. minutil, kui täpne oli Nikolai Roobi pealevise.

Vähem kui kolm minutit enne kohtumise lõppu läks Ääsmäe Andre Simovarti tabamusest esmakordselt kahe väravaga juhtima. Minut hiljem jäid aga külalised väljakule vähemusse, Lootus kasutas tekkinud võimaluse kiiresti ära ning Nikolai Roop vähendas taas vahe minimaalseks. 3:4 kaotusseisus tõid võõrustajad väravavahi asemel platsile kuuenda väljakumängija, kuid seisu viigistada siiski ei õnnestunud, hoopis Ääsmäe läks 64 sekundit enne lõpusireeni Kenneth Londi poolt tühja väravasse saadetud pallist 5:3 juhtima. Kodumeeskond ei jätnud siiski lootust ning kuus sekundit enne lõppu jõuti Nikolai Roobi kolmandast väravast veel korra sihile.

Esiliiga üheksa parema meeskonna turniiril on koha poolfinaalis kindlustanud Sparta Team Automaailm III (20 p) ja Viimsi Kepp (18 p), kaks ülejäänud kohta jagavad Ääsmäe (15 p), Tartu Tornaado (14 p) ja SHK Jõgeva Lootus (12 p).

Teise ringi mängud lõpetanud Tornaadost möödumiseks ning 7. aprillil Tallinnas peetavasse poolfinaali pääsemiseks peab Lootus laupäeval võõrsil alistama Viimsi meeskonna. Õismäe spordihoones peetav mäng algab kell 18.