Tähe noortemeeskond tuli Eesti meistriks

Reedel peeti Jõgeval Virtuse spordikeskuses U15 vanuseklassi Eesti saalihoki meistrivõistluste kohamängud. Jõgeva SK Tähe/Olivia 03 jõudis finaali, kus võitis Sparta Team Automaailma 4:3.

Selles vanuseklassis viimati nelja aasta eest Eesti meistriks tulnud Tähe noortemeeskond domineeris tänavu kogu hooaja vältel. Täisedu 24 punktiga võitsid jõgevalased üheksa meeskonna osavõtul peetud üheringilisel põhiturniiril esikoha. Kaheksas mängus visati vastastele kokku 80 väravat, oma väravast tuli välja võtta 14 palli.

Teise koha sai 21 punktiga tiitlikaitsja Sparta Team Automaailm, kahe parema meeskonna omavahelise kohtumise võitis Tähe 8:1. SHK Tornaado ja Sparta Team Fatpipe kogusid võrdselt 15 punkti, järgnesid EMÜ SK (12 p), Viskoosa SK (9 p), Tamsalu EBE (6 p), Ääsmäe (3 p) ja SK Noorus (3 p).

Reedel esmalt mängitud poolfinaalis alistas Tähe kindlalt 10:2 (5:1, 5:1) Sparta Team Fatpipe’i. Pooled jõgevalaste väravatest viskas Rasmus Randoja. Kaks tabamust sai kirja Oliver Heljand, ühe Rome Andro Moora, Karlis Kirsimägi ja Karl-Eerik Kukk. Teises poolfinaalis võitis Sparta Team Automaailm napilt 1:0 Tartu Tornaado, võiduvärav visati 40minutilise kohtumise 31. minutil.

Finaalmäng algas Tähele edukalt – 5. minutil avas Kristo Voitk skoori, vähem kui minut hiljem suurendas Rome Andro Moora vahe kaheväravaliseks. Avapoolaeg lõppes väljakuperemeeste 2:1 eduseisus, Sparta avavärava viskas Adrian Sikk 18. minutil.

Teise poolaja kuuendaks minutiks oli Tähe kasvatanud vahe kolmele väravale, 4:1 eduseisu tõid Karl-Eerik Kuke tabamused. Sparta siiski alla ei andnud. Teine värav visati arvulisest ülekaalust ning kaks minutit enne kohtumise lõppu vähendati vahe taas minimaalseks. Tähe noortemeeskond suutis siiski nappi eduseisu hoida ning mullune kolmas koht vahetati meistritiitli vastu.

Eesti meistriks tulid väravavahid Marten Teppan ja Mattias Lust, kapten Margus Rosin, Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Kaur Kevin Kalda, Kevin Ots, Martin Annuk, Kristofer Frank, Rasmus Randoja, Sten Siida, Karlis Kirsimägi, Ralf-Gregor Laansalu, Karl-Eerik Kukk, Karl Mark Tammsaar, Rauno Pärtel, Holger Nõmm, Kristo Voitk ja treener Marko Saksing.

Kristo Voitk tunnistati meistrivõistluste kõige kasulikumaks mängijaks, eriauhinna pälvisid ka Rome Andro Moora, Margus Rosin (30 punktiga põhiturniiri resultatiivsemad mängijad), Marten Teppan (põhiturniiri parim väravavaht) ning Rasmus Randoja (kohamängude resultatiivseim).