Jõgeva vald sai talimängudel kolmanda koha

Nädalavahetusel Viljandis toimunud 34. Eesti omavalitsuste talimängudel tegid kaasa ka kolme Jõgeva omavalitsuse esindajad. Edukaim oli Jõgeva vald, kes sai üle 8000 elanikuga valdade arvestuses igati hinnatava kolmanda koha. Seekordsed talimängud toimusid esmakordselt pärast haldusreformi uues formaadis.

Talimängudel võisteldi seekord üheksal spordialal (murdmaasuusatamine, juhtide võistlus, mäesuusatamine, meeste ja naiste korvpall, lauatennis, kabe, male ja ujumine), millest koondarvestusse läksid murdmaasuusatamise ning ülejäänud aladest viie parema tulemused. Kaasa lõi 48 haldusreformi järgset omavalitsust – 8 linna, 26 üle ning 14 alla 8000 elanikuga valda.

Suuremate valdade arvestuses jäi 232 punkti kogunud Jõgeva vald alla vaid Rae ja Tartu vallale, kes teenisid vastavalt 258 ja 240,5 punkti. Samas arvestuses sai Põltsamaa vald 82 punktiga 20. koha, 41 punkti kogunud Mustvee vald jagas väiksemate valdade seas Märjamaa vallaga 12. kohta.

Uue valla esimene edu

„Äsja ühinenud Jõgeva valla sünergia väljendus esimesena spordis,” ütles abivallavanem Arvo Sakjas. „Saime teada, et meie vallas elavad head sportlased ja spordiorganisaatorid. Tänu Jõgeva spordikeskuse juhi Priit Toru heale organiseerimistööle, suutsime osaleda enamikul kavas olnud aladel, kokku oli meilt võistlemas 50 sportlast.”

Kõigi omavalitsuste seas murdmaasuusatamises 10. kohaga lõpetanud Jõgeva vald sai individuaaldistantsidel kolm viiendat kohta. Birgit Kasela lõpetas viiendana N18, Tauri Kaasik M18 ning Aivar Veri M50 vanuseklassis. Britta Kasela oli N18 vanuseklassis seitsmes ning Kai Saar N45 vanuseklassis üheksas.

Mäesuusatamises oli Jõgeva valla esindajatest edukaim Roxane Voser, kes sai naiste lumelauasõidus kolmanda ja slaalomis neljanda koha.

Korvpallis sai treener Vallo Väljaotsa juhendamisel mänginud Jõgeva valla naiskond 14 võistkonna seas kõrge neljanda koha. Endistest ja praegustest Laiuse põhikooli korvpalluritest koosnenud naiskond alistas alagrupiturniiril Hiiumaa valla 25:18 ning Viljandi valla 24:15. Poolfinaalis jäi Jõgeva naiskond kindlalt 10:51 alla Tartu vallale, pronksimatšis aga Paide linnale 15:23.

Jõgeva valla korvpallimeeskond kaotas alagrupimängudes Kohila vallale 23:47 ja Rakvere linnale 36:43. Kohamängudes alistati esmalt napilt 33:32 Jõhvi vald, üheksanda koha kohtumises jäädi aga 16:30 alla Kambja vallale.

Kaks ala jäid tühjaks

Jõgeva valla kabetajad said kokkuvõttes kuuenda koha, males lõpetati võistlus 17. kohal. Juhtide võistluses tõid Jõgeva vallale punkte vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja abivallavanem Arvo Sakjas. Ühtegi esindajat ei olnud jõgevalastel võistlemas lauatennises ja ujumises.

Põltsamaa vald oli esindatud murdmaa- ja mäesuusatamises ning lauatennises. Kõige edukamad olid põltsamaalased murdmaasuusatamises, kus saadi kolm esikolmikukohta. Naiste 5 km distantsil sai teise koha Hanna-Brita Kaasik, kes kaotas Rae valda esindanud Grete Gaimile 17 sekundiga, edestas aga kolmandana lõpetanud Eveli Sauet (Elva vald) kaheksa sekundiga. Meeste 10 km sõidus võttis esikoha Priit Viks (Elva vald), teise koha saanud põltsamaalane Eno Vahtra kaotas talle kaheksa sekundiga. Meeste 3 x 5 km teatesõidus lõpetas Põltsamaa vald, mida esindasid Allar Soo, Raino Poll ja Eno Vahtra, 24 võistkonna seas kolmandana, neid edestasid vaid Rae vald ja Alutaguse vald. Üheksandana teate saanud Vahtra edestas finišis neljanda koha saanud Viljandi linna ankrumeest 1,8 sekundiga.

Mustvee vald oli talimängudel väljas vaid lauatennises, kus saadi aga 26 võistkonna seas kõrge kuues koht. Võistkond, kus mängisid Taago Puntso, Nikolai Balev, Eva Hanni, Andrei Maltizov ja Katrin-Riina Hanson, alistas Tori valla 5:3, kuid kaotas seejärel 2:5 Kambja vallale. Miinusringis võideti Põhja-Sakala valda 5:1 ning Viljandi valda 5:0, kaotati aga Harku vallale 3:5 ning viienda koha kohtumises anti loobumisvõit Kambja vallale.