Tähele võit ja kaotus

Kolmandat aastat järjest Eesti saalihoki meistriliigas viienda kohaga lõpetav Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond pidas nädalavahetusel hooaja viimased mängud. Reedel alistati koduväljakul TTÜ SK 7:5 (2:2, 2:0, 3:3), pühapäeval kaotati võõrsil samale vastasele 5:14 (1:6, 2:5, 2:3).

Hooaja viimase kodumängu 6. minutiks jäi Tähe küll 0:2 kaotusseisu, kuid juba neli minutit hiljem oli tablool 2:2 viigiseis. Võõrustajate väravad viskasid Joel Ekroos ja Margus Guss. Teisel perioodil kasutas Tähe edukalt ära kaks vastasmängijate eemaldamist. Arvulises ülekaalus mängides kasvatasid kodumeeskonna skoori Matti Lipponen ja Peteris Freimanis.

Avaväravate järel rohkem kui 40 minutiks kuivale jäänud tallinlased suutsid otsustava kolmandiku keskel taas Tähe kaitseliini ja kohtumise jooksul kokku 34 edukat tõrjet teinud väravavahi Rainer Kalde üle mängida ning seisu 50. minutiks 4:4 viigistada. Vähem kui minut hiljem viis Freimanis jõgevalased kiirrünnakust taas juhtima, kuid Alex Kargu eemaldamise järel arvulise ülekaalu saanud pealinlased viigistasid Lari Nikmo tabamusest taas seisu. Kohtumise viimased minutid kuulusid siiski Tähele: 58. minutil viskas Kark väravaesisest saginast jõgevalaste kuuenda värava ning 55 sekundit enne lõpusireeni saatis Freimanis palli TTÜ tühja väravasse.

42 tundi hiljem kohtusid samad meeskonnad TTÜ spordihoones. Noorematele mängijatele kogemuste andmiseks mängis Tähe terve kohtumise kolme viisikuga. Väravat kaitses 18aastane Karl Kalm, kelle saagiks langes kohtumise jooksul 30 pealeviset. Tähe avavärava viskas 16. minutil seisuks 1:5 Matti Lipponen, järgmiste tabamuste autoriteks märgiti Aleksander Andrejev, Lauri-Robert Indus ja Ilmar Niitov. Tähe lõppenud hooaja viimase värava viskas sekund enne kohtumise lõppu Lipponen.

Kuueteistkümnest põhiturniiri mängust võitis Tähe tänavu kaks, lisaks TTÜ-le alistati korra ka SK LINK/Saku. Vastastele visati 69 väravat, oma väravavõrgust tuli välja võtta 164 palli.

Vähemalt ühe resultatiivsuspunkti teenis tänavu 20 Tähe esindusmeeskonna mängijat. Edukaimad olid poole hooaja pealt klubiga liitunud võõrleegionärid: Joel Ekroos kogus 19 (5+14), Matti Lipponen 17 (12+5) ja Peteris Freimanis 16 (9+7) punkti. Klubi resultatiivsustabelis mahtusid kaheksa parema hulka ka Margus Guss 13 (7+6), Aleksander Andrejev 9 (7+2), Lauri-Robert Indus 9 (3+6), Ilmar Niitov 8 (3+5), Alex Kark 7 (6+1) ja Andreas Õun 7 (4+3) punktiga.

Tähe väravavahtidest tõrjus Rainer Kalde 470 mängitud minuti jooksul 323 pealeviskest 255 (79 protsenti), Karl Kalm 490 minuti jooksul 315 pealeviskest 219 (69,5 protsenti).

Meistriliiga tabeliseis: 1. Sparta Team Automaailm 33 p, 2. TTÜ SK 29 p, 3. SK LINK/Saku 22 p, 4. Eesti Maaülikooli SK 21 p. 5. Jõgeva SK Tähe/Olivia 6 p.