Tähe lõpetab sel nädalal hooaja

Möödunud laupäeval Tartus peetud Eesti saalihoki meistriliiga väravaterohkes mängus kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond Eesti Maaülikooli SK-le 10:15 (1:5, 2:5, 7:5) ning minetas ka teoreetilise võimaluse pääseda kohamängudele. Reedel jäädi võõrsil kindlalt 5:13 (1:6, 2:2, 2:5) alla ka liidrikohal jätkavale Sparta Team Automaailmale.

Kohtumises tiitlikaitsja EMÜ-ga juhtisid võõrustajad 11. minutiks juba 4:0 ning väravas ennast ebakindlalt tundnud Rainer Kalde loovutas koha Karl Kalmule. Tähe skoori avas kaheksa sekundit enne avaperioodi lõppu seisuks 1:5 Matti Lipponen.

Tartlaste eduseis jätkas kasvamist, teise perioodi lõpuks juhtisid nad 10:3 ning seitse minutit enne kohtumise lõppu juba 15:6. Mängu lõpus suutsid jõgevalased siiski vahet vähendada, kaks viimast väravat visati toore mängu eest viieks minutiks eemaldatud EMÜ mängija Mikko Saarivuori karistuse ajal.

Jõgevalastest valiti mängu parimaks kapten Margus Guss.

Kohtumine Spartaga paistis silma rohkete eemaldamistega, kohtunikud Kaisa Aruaas ja Margus Liivik saatsid mängijaid karistuspingile kokku kolmeteistkümnel korral. Eriti ei olnud nad rahul Alex Kargu tegutsemisega, kes pälvis kaheminutilise karistuse kokku neljal korral, kahel neist protesteerimise eest.

Seis püsis tasakaalus kümmekond minutit, siis läks meistriliiga liider oma teed. Tähe esimese värava viskas kaheksandal minutil seisuks 1:2 Peteris Freimanis, tänavuse esimese söödupunkti sai kirja väravavaht Rainer Kalde. Tähe mängijatest oli kolme väravaga edukaim Joel Ekroos.

Kolmandat aastat järjest meistriliigas viienda kohaga lõpetaval Tähe esindusmeeskonnal on pidada jäänud veel kaks mängu TTÜ-ga. Hooaja viimane kodumäng algab reedel kell 18 Virtuse spordikeskuses, meistrivõistlused lõpetatakse pühapäeval Tallinnas.