Korvpalluritele esiliigas kolmas kaotus

Möödunud reedel Torma spordihoones peetud Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigaturniiri mängus kaotas SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool kaheksa punktiga 84:92 (32:25, 16:24, 22:22, 14:21) Tartu Kalev/Estikole.

Avapoolajal korraks üheksapunktilises eduseisus olnud kodumeeskond alustas otsustavat veerandaega minimaalses 70:71 kaotusseisus. Märt Tralla viis vabavisetest Torma 72:71 juhtima, kuid seejärel tegutsesid edukamalt külalised ning neli minutit enne kohtumise lõppu juhtis Kalev/Estiko juba üheksa punktiga 85:76. Jaanus Annoki, Rene Sepa, Märt Tralla ja Johannes Välbi tabavate visete toel tegi Torma aga 8:0 vahespurdi ning viimane mänguminut algas taas vaid ühepunktilises 84:85 kaotusseisus. Mängu lõpp kuulus siiski tartlastele, võõrustajate kontosse kogunes viimasel minutil vaid kaks möödaviset, kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Märt Tralla arvele kogunes 20 punkti, üheksa lauapalli ja üheksa resultatiivset söötu. Jaanus Annok viskas 17, Sander Kruus 14, Jarmo Heitur 11 ning Rene Sepp 10 punkti. Võitjatest olid võrdselt 20 punktiga edukamad Artur Liiv ja eelmisel hooajal Torma meeskonnas mänginud Marten Järvik.

Esiliiga hooaega on täiseduga alustanud Betoonimeister, G4S Noorteliiga II ja Eesti Maaülikool. Võiduarve on lisaks jõgevamaalastele avamata ka Kuressaarel, Tamsalul ja BC Kalev/Cramo I tiimil.