Kiiruisutajatelt taas rekordilähedased ajad

Nädalavahetusel Saksamaal Inzellis peetud kiiruisutamisvõistlustel näitasid kolme nädala pärast toimuvaks MK-sarja avaetapiks valmistuvad Marten Liiv ja Saskia Alusalu taas head vormi.

Marten Liiv tegi Max Aicher Arenal hooaja avastardid oma põhidistantsidel. 500 meetris jäi Liiv enda nimel olevale Eesti rekordile alla 38 sajandikuga, lõpuaeg 36,37 sekundit andis adaverelasele 62 startinu seas 15. koha. Kiireim oli 35,17ga hollandlane Hein Otterspeer, Artur Was (Poola) kaotas vaid kahe sajandikuga. Kolmanda koha saanud võitja kaasmaalane Jan Smeekens edestas Marten Liivi 1,02 sekundiga.

1000 meetris jäi Marten Liivil Eesti rekordist puudu 0,57 sekundit, 47 võistleja seas sai ta 1.11,31ga kaheksanda koha. Esikolmikus olid taas Hollandi ja Poola uisutajad: võitis Kjeld Nuis (1.08,64), järgnesid Sebastian Klosinski (1.09,64) ja Gerben Jorritsma (1.10,28).

Saskia Alusalu startis seekord vaid 1500 meetri distantsil. Nelisada meetrit enne lõppu Eesti rekordi 2.02,44 graafikule 0,63 sekundiga kaotanud Alusalu läbis viimase ringi aga ligi pool sekundit kiiremini kui 2015. aasta novembris Salt Lake Citys rekordit püstitades ning lõpujoonel jäi tal uuest tippmargist puudu vaid 16 sajandikku. Lõpuaeg 2.02,60 andis adaverelasele 41 osaleja seas 17. koha. Esikolmikusse mahtusid vaid olümpiavõitjad: 1.56,67ga esikoha saanud Marrit Leenstrale järgnesid Ireen Wüst (1.56,78) ja Martina Sablikova (1.57,55).

Sprindikiirust testis Inzellis ka Mariin Sarap, kes läbis kahel korral 500 meetri distantsi. Laupäeval sai Sarap, kelle isiklik rekord sel distantsil on 41,95 sekundit, 42,36ga 20. koha, pühapäeval oli aga 42,52ga 13.