Saskia Alusalu ründas rekordit ka lemmikdistantsil

Nädalavahetusel Saksamaal Inzellis peetud kiiruisutamisvõistlustel edestas Saskia Alusalu 3000 meetri distantsil viimase ringini enda nimel oleva Eesti rekordi graafikut, lõpuks jäi tal uuest tippmargist puudu vähem kui pool sekundit.

Laupäeval sõidetud 3000 meetri distantsil osales 22 uisutajat, nädal varem 5000 meetri distantsil uue Eesti rekordi püstitanud Alusalu startis viiendas paaris koos poolatari Katarzyna Wozniakiga. Esimese kilomeetri läbis Saskia Alusalu ajaga 1.23,42 ning edestas samal rajal tänavu 25. veebruaril püstitatud Eesti rekordi 4.13,82 graafikut 1,84 sekundiga. Sotši olümpial naiskondlikus jälitussõidus hõbemedali võitnud Wozniakist jäi Eesti parim naiskiiruisutaja vaheajapunktis maha 66 sajandikuga.

1800 meetri läbimise järel oli vahe rekordigraafikuga kasvanud 1,88 sekundile, seejärel hakkas see aga poole sekundi kaupa vähenema. Kaks ringi enne finišit edestas Saskia Alusalu graafikut 1,36 sekundiga, ring enne lõppu veel 85 sajandikuga. Viimased 400 meetrit läbis adaverelane 35,92 sekundiga (rekordi püstitamisel 34,60 sekundiga) ning kaotas lõpuks Eesti rekordile 0,47 sekundiga.

Kümnenda koha andnud lõpuaeg 4.14,29 on Saskia Alusalu karjääri paremuselt kolmas tulemus sel distantsil, korra on ta sellest kiiremini sõitnud ka Calgary kiirel jääl (2016. aasta märtsis 4.13,88).

Ajaga 4.01,80 võitis Inzellis esikoha tšehhitar, kolmekordne olümpiavõitja Martina Sablikova, teist kohta jagasid võrdse ajaga 4.05,23 hollandlanna Linda de Vries ja Belgiat esindav Jelena Peeters. Katarzyna Wozniak sai 4.09,58ga kuuenda koha.

Laupäeval tegi Saskia Alusalu hooaja avastardi ka 500 meetri distantsil, kus sai ajaga 42,28 kolmekümne seitsme osaleja seas 28. koha. Tänavu veebruaris Inzellis püstitatud Eesti rekordile kaotas Alusalu 1,01 sekundiga.

Adaverelastest oli Inzellis stardis ka Mariin Sarap, kes laupäeval oli 500 meetris 42,50ga kolmekümnes, pühapäeval läbis aga sama distantsi 42,34ga ning sai kahekümnenda koha. Mariin Sarapi isiklik rekord sprindidistantsil on 41,95 sekundit.