Noorus-96 pidi taas tunnistama Heliose paremust

Laupäeval Vaimastvere Arenal peetud Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga 22. vooru kohtumises kaotas Jõgeva SK Noorus-96 Võru FC Heliosele 0:2 ning on neli vooru enne turniiri lõppu liigatabelis kolmandal kohal.

Teise liiga turniiritabeli esikolmikusse kuuluvate meeskondade kohtumises lõi teisel kohal olev Helios mõlemad väravad teise poolaja algul. 52. minutil avas skoori Kait Hinn, kuus minutit hiljem oli täpne ka Marek Jenase löök. Noorus-96 jäi sel hooajal väravata teist korda, viimati juhtus selline asi 13. mail, kui võõrsil jäädi 0:5 alla samuti FC Heliosele. Kui mitte arvestada kaks vooru varem Jõgeva aleviku staadionil peetud kohtumist Maardu United’iga, kus väljakul saadud 6:2 võit muutus diskvalifitseeritud mängija platsil viibimise tõttu hiljem -:2 kaotuseks, pidi Jõgeva SK Noorus-96 viimati koduväljakul kaotusega leppima möödunud aasta 20. augustil, kui tuli tunnistada Tartu Merkuuri 6:3 paremust.

Neli vooru enne meistrivõistluste lõppu on 51 punktiga liigatabeli tipus Tallinna JK Legion. Teisel kohal jätkav Võru FC Helios jääb maha kuue ning kolmandal kohal olev Jõgeva SK Noorus-96 kümne punktiga. Et jõgevalaste lähimad konkurendid olid viimases voorus võidukad, on turniiritabel muutunud taas äärmiselt tihedaks. Neljandal positsioonil olev Tartu FC Merkuur jääb Noorus-96-st nüüd maha vaid ühe ning Lasnamäe FC Ajax ja Tallinna FC Levadia III meeskond võrdselt kahe punktiga.

Teise liiga edukamatel meeskondadel on järgmiseks aastaks võimalik tõusta astme võrra kõrgemale ja mängida Eesti meistrivõistluste tugevuselt kolmandal ehk esiliiga B-turniiril. Selleks tuleb teises liigas lõpetada kahe parema seas: teise liiga piirkonnaturniiri võitja pääseb otse esiliiga B-sse, mõlemal piirkonnaturniiril teise koha saanud meeskonnad kohtuvad esmalt kodus-väljas printsiibil ning selle vastasseisu võitja läheb samuti kodus ja võõrsil peetavates üleminekumängudes vastamisi esiliiga B-turniiril kaheksanda koha saanud tiimiga.

Pühapäeval kohtub Noorus-96 Tallinnas Lasnamäe spordikeskuse kunstmurustaadionil Lasnamäe Ajaxiga, keda maikuus Vaimastveres 4:2 võideti.

Teisipäeval sai väärtusliku võidu Noorus-96 järelkasvumeeskond, kes U17 vanuseklassi esiliigaturniiril alistas võõrsil 4:3 liigatabelis kolmandal kohal oleva Tallinna JK Legion. Kolm mängu järjest võitnud jõgevalased jagavad 19 punktiga 5.-7. kohta.