Kergejõustiku neljavõistluses üldvõit Jõgeva vallale

Möödunud kolmapäeval Tabivere staadionil toimunud Jõgevamaa meistrivõistlustel neljavõistluses võitis omavalitsustest esikoha Jõgeva vald, kes edestas Palamuse valda 95 ning Tabivere valda 2079 punktiga. Kokku oli kolmes vanuseklassis võistlemas 104 noorkergejõustiklast üheksast maakonna omavalitsusest.

Kõigis poiste vanuseklassides selgus maakonna meister tasavägises võistluses. Napima võidu sai C-klassis võidutsenud Andreas Sass (Torma PK; 2568), kes edestas teisena lõpetanud Rome-Andro Moorat (Jõgeva PK; 2540) vaid 28 punktiga. Kolmanda koha sai 2286 punktiga Janmar Reiljan (Palamuse G). Sass võttis alavõidu kaugushüppes (4.61), Moora oli parim palliviskes (58.89). 60 meetri jooksus oli 7,9ga kiireim kokkuvõttes neljanda koha saanud Roger Saar (Põltsamaa ÜG), 1000 meetri jooksus 3.20,7ga Rasmus Randoja (Laiuse PK).

Poiste B-klassis lahutas kahte paremat 42 punkti. Esikoha sai 2831 punktiga Martin Matson (Põltsamaa ÜG), järgnesid Markus Paul Sillaste (Puurmani MK; 2789) ja Holger Laul (Torma PK; 2686). Esikolmikus lõpetanud noortest jõudis alavõiduni vaid Sillaste, kes oli 11.02ga parim kuulitõukes. Kaugushüppes oli 5.07ga edukaim Ranel Kase (Laiuse PK), 60 meetrit läbisid täpselt kaheksa sekundiga Raivo Raja (Palamuse G) ja Arvet Žukovitš (Põltsamaa ÜG), 1000 meetri jooksus oli 3.16,1ga kiireim Raiko Saar (Palamuse G).

D-klassis, mis oli 22 võistlejaga meistrivõistluste osavõturohkeim, võitis 1488 punktiga esikoha Magnar Luha (Torma PK). Teine oli 1436 punktiga Indrek Virks (Jõgeva PK), kolmas 1411 punktiga Oskar Kevvät (Palamuse G). Luha oli 3.74ga parim kaugushüppaja, Virks võttis 45.85ga alavõidu palliviskes. 60 meetrit läbis kõige kiiremini Mati Mansberg (Maarja PK; 9,4), 1000 meetrit Rain Udso (Siimusti LAK; 3.48,0).

Võistluste ülekaalukaim võit sündis tüdrukute D-klassis, kus 2426 punktiga esikoha saanud Kätriin Palm (Jõgeva PK) edestas Johanna Elisabeth Võsastet (Jõgeva PK; 1932) 494 punktiga. Esikolmikusse jõudis veel Elen Orma (Maarja PK; 1893). Palm oli parim kõigil üksikaladel ‒ 60 meetrit läbis ta 8,8 sekundiga ning 600 meetrit 2.00,8ga, palliviskes sai ta kirja 31.22 ning kaugushüppes 4.02.

C-klassis tuli 2845 punktiga Jõgevamaa meistriks Berit Kukk (Puurmani MK), kolme parema hulka jõudsid veel Lauraliis Traks (Laiuse PK; 2605) ja Kätlyn Saalits (Maarja PK; 2545). Kukk oli parim kaugushüppes (4.50) ja 600 meetri jooksus (1.54,4), Saalits 60 meetri jooksus (8,3). Palliviskes oli 42.03ga edukaim Marta Saariste (Palamuse G).

Ülekaalukas oli ka Annabel Kallo (Jõgeva PK) võit B-klassis. 3052 punkti kogunud Kallole järgnesid Siiri-Triin Sõmera (Põltsamaa ÜG; 2607) ja Elisabet Hein (Jõgeva PK; 2521). Kallo oli 9,24ga parim kuulitõukes ning 1.56,1ga 600 meetri jooksus. 60 meetri jooksus jagas ta 8,5 sekundiga esikohta Sõmeraga, kes sai 4.47ga alavõidu kaugushüppes.