Jõgeva jalgpalliklubid soomlaste vastu võidukad

Soome ja Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks mõlema riigi jalgpalliliitude poolt korraldatud 100+ maavõistlusel olid mõlemad kaasa teinud Jõgevamaa jalgpalliklubid võidukad. Jõgeva SK Noorus-96 alistas laupäeval KeuPa 6:3, FC Jõgeva Wolves oli PaRi/A-st üle 4:3.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teises liigas liidripositsioonil Jõgeva SK Noorus-96 kaotas Jõgeva linnastaadionil peetud kohtumise avapoolaja Soome tugevuselt neljandas liigas (Kolmonen) mängiva KeuPa vastu 0:3. Sel hooajal pea kõik kohtumised kunstmuruväljakul mänginud jõgevalased olid muruväljakul pisut kohmetud, Jõgeva sõpruslinna Keuruu palluritel õnnestus aga praktiliselt kõik oma võimalused väravaks realiseerida. Kaks väravat lõi Oskari Alamäki, ühe Markus Ilmarinen.

Teisel poolajal algul muutus mängupilt aga täielikult, võõrustajate rünnakud hakkasid üksteise järel õnnestuma ning väravaid pakuti igale maitsele. Margo Parkala vähendas 50. ja 51. minutil löödud väravatest vahe minimaalseks, seisu viigistas Jürgen Hiljurand 65. minutil. Viis minutit hiljem viis Margo Parkala kolmas tabamus võõrustajad esmakordselt juhtima, eduseisu suurendasid Tauno Anvelti ja Jürgen Hiljuranna väravad vastavalt 73. ja 88. minutil.

FC Jõgeva Wolves pidas oma maavõistlusmängu Jyväskyläs, vastaseks Soome tugevuselt kuuendas liigas (Vitonen) mängiv PaRi/A. Avapoolaja võitsid võõrustajad 2:1, “Hundid” võtsid lõpuks aga viimasel minutil löödud väravast 4:3 võidu. Kaks jõgevalaste väravat lõi Stenver Kleimann-Leimann, ühe Rain Näkk ja Kaspar Kutsar.

Kokku peeti laupäeval Eesti-Soome 100+ maavõistluse raames 116 kohtumist. Eesti klubid võitsid neist 60, Soome klubid 52, viis noortemängu lõppesid viigiga.