Näduveres peeti võrkpalliturniiri Valla Volle avaetapp

Möödunud pühapäeval toimus Torma vallas, Näduvere külas pikaajaliste traditsioonidega võrkpallivõistluse Valla Volle esimene etapp. Võrkpall on paikkonnas populaarseim spordiala.

Valla Volle esimene etapp peeti Näduveres, Marju ja Sulev Kõre kodus, Tõnu talus. Korraldaja Aarne Neimanni sõnul kulgesid mängud tasavägiselt. Võistlust soosis ilm. Osales kuus võistkonda, kes turniirisüsteemis kõik omavahel läbi mängisid. Esikoha võitis Torma Sport (Anette Välb, Aile Rummel, Janis Borokov, Arvo Tooming ja Kristjan Palm ja Aarne Neimann), teiseks tuli Sätsuvere, kolmandaks Rääbise, neljandaks Torma/Kõnnu, viiendaks Külade Ühendus, kuuendaks Sadala/Laiuse.

“Võrkpallurite võõrustamise teeb eriti meeldivaks põhjus, et olen seda sporti ise harrastanud ja Jõgevamaa võistlustel kaasa mänginud,” lausus Marju Kõre. Peremees Sulev keetis võrkpalluritele kehakinnituseks kolmkümmend liitrit hernesuppi.

“Elasime kaasa ka oma pojale Veiko Kõrele ja lapselaps Danno Noolele,” ütles Marju Kõre.

Tänavuse Valla Volle II etapp toimub 22. juulil Sätsuveres ja III 26. augustil Torma staadionil.

“Kui lõplik paremusjärjestus selgunud, tunnustakse I-III koha saanud võistkondi medalitega, ülejäänuid meenetega,” ütles Aarne Neimann.

“Esimene Valla Volle sai teoks 2005. aastal Koimulas ja kandis nime Torma valla külade vaheline võrkpalliturniir. Valla Volle nime all peetakse võistlusi 2008 aastast. Esimestel aastatel mängisime kord suve jooksul. Huvi suurenedes otsustasime korraldada kolm etappi suvel ja ühe talvel Torma spordihoones. Võistluse raames on võrkpalli mängitud ka Tormas, Sadalas, Võtikveres, Vaiatus ja Rääbisel.

Aarne Neimanni sõnul on võrkpall Torma vallas läbi aegade populaarseimaks spordialaks olnud. “Nelikümmend aastat oli treeneriks Enda Kalm, kes ka ise edukalt kaasa mängis. Mina hakkasin võrkpallielu korraldamisega tegelema pärast Torma spordihoone avamist.”

Neimann nimetas 2016/2017 hooaega Torma võrkpalluritele üheks edukamaks. “U12 vanuseklassi tüdrukud saavutasid Eesti meistrivõistluste I etapil Tormas II, ja II etapil Rakveres I koha. Miniliiga, Eesti meistrivõistluste finaalturniiridel jäid U14 tüdrukud Viljandis kaheksandaks, Kohilas seitsmendaks. Samuti osalesid Eesti meistri- ja karikavõistlustel U16 tüdrukud.

SK Torma Sport naiskond saavutas CREDIT 24 Rahvaliigas II koha ning võitis Jõgevamaa karika ja meistrivõitlused. Meeskond saavutas aga maakonnas II koha.